Каталог музеев Латвии

• phone:

Jānis Kalnačs lasīs lekciju par Rīgas dzīvokļu „likumīgo” izlaupīšanu

29. января, 2013

Otrdien, 29. janvārī, plkst. 15.00 Okupācijas muzejā Raiņa bulvārī 7 notiks Vidzemes Augstskolas profesora, Dr. art. Jāņa Kalnača lekciju „Rīgas dzīvokļu „likumīgā” izlaupīšana. 1944. gada oktobris – 1945. gads”

Lekcijā J. Kalnačs pievērsīsies līdz šim maz pētītai tēmai, proti, kas notika ar rīdzinieku dzīvokļiem un tajos palikušo iedzīvi, tā saukto "bezsaimnieka mantu", tai skaitā arī kultūras vērtībām (mēbelēm, grāmatām, gleznām) u.c., kad 1944. gadā Latvijā atgriezās Padomju armija.

Tiks runāts arī par dokumentiem, kas noteica kārtību, kā "bezsaimnieka manta" pārņemama, kā arī procesu, kā šī pārņemšana notika, kas to īstenoja, cik ilgi un cik lielu skaitu rīdzinieku dzīvokļu tas skāra. Noslēgumā profesors apskatīs dažu konkrētu dzīvokļu piemērus.

Inese Krieviņa

Latvijas Okupācijas muzeja