Каталог музеев Латвии

Музей литературы и музыки

  •  67227782
  • fax 67216425

Aicina uz tikšanos ar dziesminieci Elīnu Līci

 

16. марта, 2016

Trešdien, 16. martā, plkst. 18, Rakstniecības un mūzikas muzejs rīko pasākumu “Paslēpta aiz redzamā virsmas”, kas notiks Kaņepes Kultūras centra telpās Skolas ielā 15. Pasākums būs muzikāla tikšanās ar dzejnieci un dziesminieci Elīnu Līci, un tā gaitā notiks saruna par autordziesmas žanra būtību, tās aktualitāti šodien, kā arī dzejas un mūzikas saskares punktiem.

Pasākumu vadīs dzejnieks un literatūrzinātnieks Māris Salējs.

Elīna Līce pieder spilgtajai jauno dziesminieku paaudzei (Imants Daksis, Helēna Kozlova u.c.), kas, saglabājot folkmūzikā iekodēto virsuzdevumu – likt dziesmai kalpot kā vēstij, dziesminieka garīgās nostājas apliecinātājai –, īpašu uzmanību pievērš šīs vēsts muzikālajai niansētībai un bagātina to ar citu mūzikas žanru atbalsīm.

Elīnas radītajās un izpildītajās dziesmās postfolkloras tradīcijas apvienojas ar autordziesmu, radot novatorisku un dziļi intīmu skanējumu. Viņas unikālais, siltais balss tembrs vislabāk izjūtams nelielās koncertzālēs un kamerstila pasākumos. Taču Elīna ir bijusi arī postfolkloras un pasaules mūzikas grupas „Baobabs” dalībniece un piedalījusies Arņa Miltiņa mūzikla „Kaiju kalns” (libreta autore Agita Draguna) koncertuzvedumos.

2009. gadā apgādā “Tapals” kopā ar Elīnas Līces māti, dzejnieci Andu Līci, iznāca kopkrājums “Tik tuvu pie…” Elīnas Līces dzejā tēlu apvaldītais plastiskums, esības vienlaikus bijīgais un rūgtais pārdzīvojums smalkjūtīgi saaužas ar garīgās dimensijas klātbūtni.

Rakstniecības un mūzikas muzeja pasākumi KKC telpās notiek katra mēneša trešajā trešdienā. Ieeja pasākumā par ziedojumiem.


Daina Tabūna,
Rakstniecības un mūzikas muzeja
mājaslapas redaktore
daina.tabuna@rmm.lv
26189425, 67221956
www.rmm.lv

 
blog comments powered by Disqus