Каталог музеев Латвии

• phone:   26305946

Jaunas ekspozīcijas "Rainis un Durbes pils" atklāšanai veltīts koncerts

18. июля, 2015

18.jūlijā, plkst.14 Tukumā, Durbes pilī, notiks jaunas ekspozīcijas "Rainis un Durbes pils" atklāšana un koncerts.

Koncertā "Mums atkal spārnos jāceļas" piedalīsies aktrise Anita Grūba, dziedātāja Ingūna Kalniņa un komponists Māris Lasmanis.

Pasākuma laikā ieplānots vīt vītnes, veidot ziedu pušķus un greznot pils kāpnes kā tajā laikā, kad tika atklāts pirmais Raiņa muzejs Latvijā.Lai iejustos ekspozīcijas laikmeta gaisotnē, Durbes pils muzejs aicina apmeklētājus apģērbam izmantot 20.gadsimta divdesmito gadu modes akcentus.

No vēstures zināms, ka 1928.gada 18.jūlijā Rainis un Aspazija ieradās Durbes pilī, kur viņiem bija ierīkotas dzīvojamās telpas. Šajā dienā notika muzeja atklāšana neformālā gaisotnē. Īstā muzeja atklāšana te notika 28.septembrī jau bez Raiņa. Tas bija pirmais Raiņa muzejs Latvijā.

Durbes pils