Каталог музеев Латвии

Дурбенский замок

Mazā parka iela 7, Tukums, Tukuma rajons LV-3101

  •  63122633
  • phone:   26305946

Lasījumi „Vilhelmam Zigfrīdam Štafenhāgenam - 200”

 

26. сентября, 2014

Piektdien, 26. septembrī, Durbes pils Lielajā zālē (M. Parka ielā 7, Tukumā) norisināsies Tukuma muzeja rīkotie lasījumi „Vilhelmam Zigfrīdam Štafenhāgenam - 200”, kas ir veltīti 19. gadsimta mākslinieka, grafiķa, tēlnieka Vilhelma Zigfrīda Štafenhāgena 200 gadu jubilejai.

Latvijā mākslinieka Vilhelma Zigfrīda Štafenhāgena vārds saistās ar 19. gadsimta ainaviskajiem zīmējumiem, kuros attēlotas skaistākās Kurzemes, Vidzemes un Igaunijas vietas, kurām ir liela kultūrvēsturiska nozīmība. 19. gadsimta vidū līdzās citām kultūrvēsturiski nozīmīgām vietām Vilhelms Zigfrīds Štafenhāgens ir zīmējis Durbes pili Tukumā, iekļaujot to Baltijas skaistāko skatu vidū. Durbes pils Tukumā ir viena no nedaudzajām Vilhelma Zigfrīda Štafenhāgena zīmētajām vēsturiskajām vietām, kura ir labi saglabājusies līdz mūsdienām.

Vilhelms Zigfrīds Štafenhāgens ir kurzemnieks, mūža lielāko daļu aizvadījis Latvijā - Kuldīgā un Jelgavā, vācbaltu kultūras pārstāvis - viņa dzimta 1711. gadā ir ieceļojusi Kurzemē no Pomerānijas. Lielai daļai sabiedrības nav zināma mākslinieka devums un kultūrvēsturiskais nozīmīgums, iemantotā slava Igaunijā, Vilhelma Zigfrīda Štafenhāgena gleznotie muižnieku portreti un viņa veidotās pēcnāves maskas, kā arī fakts, ka Dobelē mākslinieks veidojis dekoratīvos griestu rotājumus stuka plastikā.

Lasījumu apmeklētāji varēs iepazīties ar Durbes pils ekspozīciju, izstādi par Kurzemes dārziem un parkiem, kur īpaša sadaļa veltīta Vilhelmam Zigfrīdam Štafenhāgenam. Durbes pils ir vienīgā kungu māja Latvijā, kas restaurēta un iekārtota atbilstoši 19. /20. gs mijas vēsturiskajai situācijai, kur apmeklētājiem ir radīta iespēja redzēt laikmetam atbilstošu interjeru, vienlaikus apskatīt izcilus tēlotājmākslas un lietišķās mākslas darbus un gūt priekšstatu par vācbaltu un latviešu kultūru mijsakarībām.

Lasījumos piedalīsies speciālisti no kultūras vēstures, mākslas vēstures, vēstures, filozofijas, kultūras ģeogrāfijas un ainavu arhitektūras jomām. Pasākumu ievadīs kultūrģeogrāfs, Delaveras universitātes (ASV) profesors, LU goda doktors Edmunds Valdemārs Bunkše ar lasījumu par epifānijām kā modernām, gaistošām ainavu dimensijām.

Aicināti visi interesenti! Ieeja bez maksas.

Gundega Rugāja,

Tukuma muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

e-pasts: pr@tukumamuzejs.lv

 
blog comments powered by Disqus