Каталог музеев Латвии

• phone:   mob. 29436379

Radošais ziemas laiks Dobeles muzejā

1. декабря, 2016 – 31. января, 2017

Aicinām radoši un interesanti pavadīt ziemas laiku Dobeles Novadpētniecības muzejā! Tikai decembrī un janvārī muzejā norisinās ziemas darbnīcas: "Pilsdāmas draiskojas", "Pa sniegavīra pēdām", "Ziemas svētki latviešu sētā", "Pilsdāmu Ziemassvētki" un ziemas noskaņās programma pieaugušajiem " No hercogienes dārza līdz tējas tasei".

Pa sniegavīru pēdām – Kā top Dobeles sniegavīri? Kā izklaidēties ziemā istabā un kā sasildīties pēc spēlēm laukā? Kā pagatavot savu sniegavīru atstarotāju? Cienasts un dāvaniņa (cena: 3,00 eur katram).

Ziemassvētki latvieša sētā – gada dalījums vissenākajos laikos, mīklu minēšana, masku tradīcijas, zīlēšana ar zirņiem un vasku, puzura vēršanas pamatu apgūšana. Cienasts un dāvaniņa (cena: 3,00 eur katram).

Pilsdāmas draiskojas – Senās Dobeles pils krāsns podiņu lausku pētīšana un ģipša atlējuma pagatavošana. “Sodrēju spēle”, kāds spoku stāsts. Cienasts un dāvaniņa (cena: 3,00 eur katram).

Pilsdāmu Ziemassvētki –smalkas uzvedības apgūšana pie svinību galda un hercogienes tēju baudīšana. Seno laiku rotaļlietas- lupatu leļļuka pagatavošana jaukā pilsdāmas sabiedrībā (cena: 3,00 eur katram bērnam; 4,00 eur katram pieaugušajam).

No hercogienes dārza līdz tējas tasei – hercogienes Elizabetes Magdalēnas ārstniecības augu dārza pārzines Dārtas zinību apgūšana par zāļu tējām, ievārījumiem un uzlējumiem, to garšu, lietošanu un receptēm (cena: 4,00 eur katram pieaugušajam).

Svētku pasākumi būs vislabākie, ērtākie un jautrākie grupām līdz 25 dalībniekiem.  Viena pasākuma ilgums vismaz pusotru stundu, iekļauta arī muzeja apskate un pilsdāmas stāstījums par Dobeles vēsturi. Pieteikšanās: Dobeles Novadpētniecības muzejā Brīvības ielā 7, Dobelē. Tālr. 63721309; 29436379; muzejs@dobele.lv.

Baiba Ļipņicka,

DNM projektu vadītāja