Каталог музеев Латвии

Добельский краеведческий музей

  •  63721309
  • phone:   mob. 29436379

Pulksteņu izstāde

 

19. апреля – 27. августа, 2016

Dobeles Novadpētniecības muzejā no 19.aprīļa līdz 27.augustam apskatāma izstāde “Laid, lai pulkstenis zied!”, kurā redzami īpaši pulksteņi: tajos rotājas ziedi vai to motīvs.

Izstāde stāsta par pulksteni kā interjera un dizaina priekšmetu. Izstādes centrā ir ziedi vai kāds ziedu motīvs pulksteņos.

Viskrāšņāk izstādē zied Švarcvaldes pulksteņi. Ziedu tēma redzama savulaik un joprojām populāru Vācijas uzņēmumu “Gustav Becker”, “Junghans”, “HMS” un citu firmu pulksteņos.

Lielākoties izliktie pulksteņi darināti 19.gadsimta beigās - 20.gadsimta vidū, bet ir arī jaunāki pulksteņi no 20.gadsimta otrās puses. Pulksteņi ir paslēpušies arī Mārča Stumbra, Initas Vilks, Arņa Ozoliņa, Aijas Princes, Laumas Liepas un Nellijas Darkēvičas darbos.

Izstādē redzamie pulksteņi ir no penkulnieka Vasilija Cjupkas kolekcijas, kā arī no muzeju krājumiem: Dobeles Novadpētniecības muzeja, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, J.Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeja; Kuldīgas novada muzeja un Tukuma muzeja.

Gleznas no Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, J.Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeja un Viestura Reinfelda privātkolekcijas, kā arī no mākslas darbu autoriem: Initas Vilks, Laumas Liepas un Aijas Princes.

Izstādes ietvaros skolēnu grupām muzejs piedāvā radošo programmu “Kad laiks aiztek”, kurā tiek apskatīta izstāde, pēc tam pētītas laika mērīšanas iespējas, izmantojot ūdeni, smiltis, gaismu. Uz programmu var pieteikties vēlamā laikā pa telefonu: 63721309, dalības maksa 5,00 Eur grupai. 

Baiba Ļipņicka,

DNM projektu vadītāja

tālr.63721309


 
blog comments powered by Disqus