Каталог музеев Латвии

• phone:   mob. 29436379

Daiņa Breikša gleznas un karikatūras

18. марта – 30. апреля, 2016

Dobeles Novadpētniecības muzejā 18.martā plkst.16 atklās gleznotāja un karikatūrista Daiņa Breikša personālizstādi, kurā varēs aplūkot gan gleznas, gan karikatūras.

Dainis Breikšs pazīstams ar savām karikatūrām humora žurnālā “Dadzis”. Karikatūrām raksturīgs rūpīgi izkopts, grotesks zīmējums, labsirdīgs humors, prasme oriģināli interpretēt reālajā dzīvē rastus sižetus. Iemīļoti tēli karikatūrās- Velns, Ādams un Ieva, kuri bieži izmantoti labā un ļaunā atklāsmes mijiedarbībai.

Gleznotājs dzimis 1942. gadā Daugavpilī. 1966. gadā beidzis Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu “Pļaviņu HES” (vad. prof. Eduards Kalniņš). Galvenie darbošanās virzieni- dekoratīvā noformēšana, grāmatu grafika, ilustrācija, glezniecība (gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā un Vācijā). Karikatūrai pievērsies 1965.gadā.

Strādājis par māksliniecisko redaktoru izdevniecībā „ Liesma” un SIA Humora institūta žurnālā „Dadzis” (2005.- 2007.g.). Kopš 1984.gada ir Mākslinieku Savienības biedrs un no 1987. līdz 1991. gadam bijis karikatūristu apakšsekcijas priekšsēdētājs.

No 1991. līdz 2001.gadam strādājis pie poligrāfijas darbu sagatavošanas Hanoveras izdevniecībā “Baltika” (Rīgā), vēlāk Valsts Zemes dienesta tipogrāfijā “Latvijas karte” (tag. Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra).

Izstāde apskatāma no 18.marta līdz 30.aprīlim.

Baiba Ļipņicka,

DNM projektu vadītāja