Каталог музеев Латвии

• phone:   mob. 29436379

Izstāde par Latvijas Tautas fronti Dobeles muzejā

15. октября – 30. ноября, 2013

Šogad visā Latvijā ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm atzīmē Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubileju. Dobeles Novadpētniecības muzejā izveidota izstāde „Mēs esam, mēs paliksim un būsim! Trešās Atmodas laiks Dobelē un Latvijā”.

Latvijas Tautas fronte bija sabiedriski politiska kustība, kas izveidojās 1988.gadā. Tās darbība aizsāka Trešo Atmodu jeb Dziesmoto revolūciju, kas beidzās ar neatkarības atjaunošanu Baltijas valstīs. Dažos mēnešos LTF atbalsta grupas bija izveidotas visā Latvijā, arī bijušajā Dobeles rajonā darbojās LTF Dobeles rajona nodaļa. Tautas frontes kustība Latvijā ir unikāla parādība, kas iezīmē nevardarbīgās protesta aprises.

Izstādē apskatāmi oriģinālie priekšmeti no LTF Dobeles nodaļas darbības laikiem, kurus īpašnieki ir glabājuši šos gadus (rakstāmmašīna, karogs), aculiecinieku fotogrāfijas, atmiņu pieraksti.  Izstāde vēsta par Trešās Atmodas laiku Latvijā, īpaši izceļot Dobeles apkaimes notikumus, piemēram, tanka noņemšanu Dobelē.

Izstāde ir veidota kā ceļojošā izstāde, kuru piedāvāsim arī novada skolām un bibliotēkām, lai parādītu mūsu cilvēku neatlaidību un centienus Atmodas laikā aizstāvēt savu pārliecību. Izstāde ir īpaša vēršanās pie skolu jaunatnes, ar mērķi veicināt patriotisma apziņu- lepnumu par savas valsts un novada cilvēkiem.

Izstāde izveidota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Dobeles Novadpētniecības muzejā izstāde apskatāma no 15.oktobra līdz 30.novembrim.

Aicinām visus uz izstādes atklāšanu un Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubilejas pasākumu muzejā 15.oktobrī plkst.16.00.

Baiba Ļipņicka,

DNM projektu vadītāja