Каталог музеев Латвии

Добельский краеведческий музей

• phone:   mob. 29436379

Gleznu izstāde- Ak, šīs sievietes!

1. марта – 12. апреля, 2013

Dobeles Novadpētniecības muzejā no 1. marta līdz 12. aprīlim apskatāma gleznu izstāde „Ak, šīs sievietes!”, kas veltīta visām sievietēm.

Izstādes tematika- sievietes un vēlreiz sievietes! No vienkāršās meitenes līdz sievietei mūzai un pat sievietei- Karalienei.Tajā var apskatīt vairāku autoru darbus no Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja kolekcijas.

Noskaņu rada Pāvila Šenhofa gleznas no cikla „A.Čaka Rīga”-  mākslinieka skatījums uz Aleksandra Čaka dzeju, 20. gs. 30. gadu Rīgu-  kafejnīcas, ieliņas, nakts lokāli un meitenes.Savukārt grafiķes Lolitas Zikmanes ofortos atspoguļojas emocionālais pasaules tvērums un sievišķīga elegance.

Muzejā apskatāmas arī mūsu puses māksliniece Rita Valnere un viņas gleznotās sievietes- Ārija Elksne, Aspazija, Elza Radziņa un Mirdza Ķempe. Tāpat Dobelē dzimušas tēlnieces Rasas Kalniņas-Grīnbergas skulptūra.

Vēl apskatāmi Pētera Postaža, Intas Celmiņas, Gunāra Ezernieka gleznas un kostīmu mākslinieces Margas Spertāles veidotā skulptūra, kas veltīta aktrises Elzas Radziņas debijai Žoržas Sandas lomā izrādē «Vasara Noānā».

Starp sievietēm- Ģederta Eliasa ceriņu ziedu smarža, un pavasaris strauji tuvojas… Uz tikšanos muzejā!

Informāciju sagatavoja:

Baiba Ļipņicka,