Каталог музеев Латвии

Добельский краеведческий музей

• phone:   mob. 29436379

Aivas Belovas personālizstāde „Silta Gulta”

23. апреля – 25. мая, 2013

Dobeles Novadpētniecības muzejā līdz 25. maijam apskatāma jaunās mākslinieces Aivas Belovas personālizstāde „Silta Gulta”.

Izstādē redzama oriģināla un neparasta gultas veļa, Aivas Belovas gleznas - glezniecības un kompozīcijas lekciju uzstādījumus,  kas radīti studiju laikā Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, kā arī dzejoļu krājums „Virs meža lido briedis.”

Jau sākumskolas laikā Aiva Belova vairākas reizes lasījusi pati savu dzeju pasākumos “Nepieradinātie gājputni”, kā arī pēcāk izdevusi divas grāmatas – “Trušādiņa” (2009) un ”Virs meža lido briedis” (2012).

Taču uzsvars personālizstādē tiek likts uz autores neierasto vizuālās valodas izpausmes veidu. Šķietami aprobētu izteiksmes līdzekļu kopumā Aiva atradusi individuālu pieeju gultas veļai, padarot ikdienišķo priekšmetu par īpašu mākslas sintēzes lauku.

Ideja par gultasveļas šūšanu Aivai radusies pirms 3 gadiem, kad saviem vecākiem 20 gadu kāzu jubilejā viņa vēlējusies pasniegt oriģinālu dāvanu. Praktiskajam savienojoties ar mākslinieciski unikālo tapa Aivas dāvana – pašas šūta gultasveļa, kas turpmākajā posmā kļuva par profesionālās darbības pamatvirzienu. Rodoties arvien jaunām idejām, tika realizēti darbi, kas nu sakļāvusies noteiktās sērijas. Gultasveļu motīvos sastopami sadzīvē rastu situāciju interpretējumi vai fantāzijas inspirēti sižeti.

Aiva pati apgalvo, ka katra gultasveļa nes savu emocionālu piesātinājumu, visbiežāk izteiktu raksturīgos sievietes un vīrieša tēlos. Tas var būt mednieku pāris, jaunlaulāto tēlojums, mākslas vēstures darbu piemēros rasti personāži vai pat sieviete un vīrietis fantastiskā, idealizētas noskaņas vēstošā vidē.

Aivas Belovas radošā darbība ļauj ierindot mākslinieci starp jaunajiem autoriem, kuri Latvijas mākslas un kultūras dzīves kontekstā spējuši atrast jaunu, vēl neaizpildītu jaunrades nišu.

Oriģinālo gultasveļu var arī pasūtīt vai izveidot, izklāstot māksliniecei savas idejas.

Agnese Reitere