Каталог музеев Латвии

• phone:   mob. 29436379

Ainas Liepas izstāde Dobeles muzejā

18. июня – 20. июля, 2013

No 18. jūnija līdz 20.jūlijam Dobeles Novadpētniecības muzeja mazajā zālē apskatāma Ainas Liepas rokdarbu glezniņu un koka figūriņu izstāde „Zaļi krāsainā pasaule”.

Izstādē redzamas savdabīgas glezniņas- kas tapušas no ārdītas dzijas, veidotas apļu rāmjos. No interesantiem  koku zariem, mizām izveidotas figūriņas- putni, zvēri.

Dobeles Novadpētniecības muzejā tapusi ARĪ izstāde Dziesmu un deju svētku noskaņās par Dobeles novada kolektīviem! 2013. gads ir Dziesmu un deju svētku gads. Svētkiem gatavojas ap 40 000 dalībnieku no visas Latvijas un ārvalstīm, tai skaitā arī no Dobeles novada.

Dobeles novadam ir senas kultūras tradīcijas. Tas lepojas, ka 1870. gada jūlijā Dobelē norisinājās I Kurzemes dziedātāju svētki.Mūsdienās Dobeles novadā aktīvi darbojas vairāki kolektīvi, kuriem jau ir sava pieredze dziesmu un deju svētkos, kā arī kolektīvi, kuri tajos piedalīsies pirmo reizi.

Dobeles Novadpētniecības muzejā izveidota izstāde „Lai top! Lai skan! Lai rīb!” par Dobeles novada kolektīviem Vispārējo Dziesmu un deju svētku gaisotnē.Izstādes mērķis ir ieskandināt XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noskaņu Dobeles novadā, atainojot un popularizējot Dobeles novada amatiermākslas kolektīvu darbību.

Izstādes dalībnieki ir Dobeles novada amatiermākslas kolektīvi, kas piedalījušies vai tikai piedalīsies Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos.Izstādes noformēšanā izmantoti arī Dobeles Novadpētniecības muzeja krājuma priekšmeti.Izstāde tapusi ar Dobeles novada pašvaldības atbalstu.

Baiba Ļipņicka,

DNM projektu vadītāja