LMB gada balva

Zelta Puteklis 2013

Latvijas Muzeju biedrības gada balvas „Zelta puteklis 2013” laureāti:

Nominācijā „Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2013” uzvarētājs netika izvirzīts.

Nominācijā „Bērniem draudzīgākais muzejs 2013” – Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs ar izglītojošajām programmām „Aitiņa sprogainīte”, „Pogaļa”, „Cepu, cepu kukulīti”, „Amatam zelta pamats”.

Nominācijā „Gada ekspozīcija 2013” – Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs ar pamatekspozīciju „Mūžs virpas apļos” un Latvijas Kara muzejs ar Oskara Kalpaka muzeja un piemiņas vietas „Airītes” atjaunoto ekspozīciju.

Nominācijā „Gada izstāde 2013” – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs par izstādi „Medicīna operās. I. Ārsti operā”.

Nominācijā „Gada publikācija 2013” – Rīgas Porcelāna muzejs par katalogu „Rīgas porcelāns. Sīkplastika. 20. gadsimta 50.- 90. gadi”.

Nominācijā „Mūžizglītības projekts muzejā 2013” – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programma „Telpa, Tērps un Tēls”.

Nominācijā „Modernās tehnoloģijas muzejā 2013 ” – Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja mājas lapa

http://tautasfronte.saldus.lv/

Latvijas Muzeju biedrības valdes speciālbalva – „Laimas” šokolādes muzejam par pārliecinošu debiju Latvijas muzeju nozarē.

Uzņēmuma „Latvenergo” balvas kā ekspertu simpātiju balvas – Kandavas novada muzejam par ekspozīciju „Ar zirgu uz Kandavas tirgu”, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam par muzejpedagoģiskajām programmām bērniem, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam par ieguldījumu fotogrāfa Alfrēda Grāvera kolekcijas saglabāšanā, Rīgas Stradiņa universitātes muzejam par izstādi „Paulis Cīrulis. Tā ir bijis”