LMB gada balva

Nominācijā „Izglītojošs projekts muzejā 2016” izvirzīti

Izglītojošie projekti muzejos ieved cilvēkus, kas citādi tur varbūt arī nenonāktu, un dod iespēju uzzināt daudz vairāk nekā apmeklējot muzeju ikdienā! LMB gada balvas „ZELTA PUTEKLIS 2016” konkursā nominācijā „Izglītojošs projekts muzejā 2016” tika saņemti pieci pieteikumi. Vērtēšanā uzmanība tika pievērsta tam, kā īstenotie projekti dalībniekiem radījuši īpašu, iedvesmojošu, radošu un izglītojošu pieredzi.

Nominācijā „Izglītojošs projekts muzejā 2016” tika vērtēti šādi kandidāti:

1. Liepājas muzejs: Kurzemes Tautastērpu informācijas centra rīkotais pasākums „Kurzemnieces atver skapi”.

2. LNMM Rīgas Birža: izstādes „Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla” izglītības programma.

3. Ludzas novadpētniecības un mākslas muzejs: izglītojošā muzejpedagoģiskā programma „Viduslaiki Austrumlatgalē”.

4. Latvijas Dabas muzejs: nodarbību cikls „Iepazīsti Latvijas dabu” 1. – 4. kl. skolēniem.

5. Latvijas Okupācijas muzejs: lekciju cikls „Lekcijas Stūra mājā”.

Balva tiks pasniegta 26. maijā Jelgavā Starptautiskās muzeju dienas svinību ietvaros sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, AS Latvenergo, žurnālu Ilustrētā Pasaules Vēsture un Piebalgas Porcelāna Fabriku.