LMB gada balva

Nominācijā „Inovācijas muzejā 2016” izvirzīti

LMB gada balvas „ZELTA PUTEKLIS 2016” konkursā nominācijā „Inovācijas muzejā” tika vērtēta muzeju spēja izmantot mūsdienu tehnoloģijas muzeju darbā – kā to lietošana un izmantošana ietekmē apmeklētāja un lietotāja zināšanas, iesaistīšanos un sajūtas?

Nominācijā „Inovācijas muzejā 2016” tika vērtēti seši pieteikumi:

1. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs: LNMM mobilā aplikācija.

2. Ludzas novadpētniecības muzejs: Ludzas Lielās sinagogas ekspozīcija.

3. Rakstniecības un mūzikas muzejs: izglītojošā interneta spēle „Zinzinīša orķestra skola”.

4. Raiņa un Aspazijas māja: atjaunotās Raiņa un Aspazijas mājas piedāvājums (audio noformējums, inscinēta video projekcija, audiovizuālais gids).

5. Rīgas Stradiņa Universitātes muzejs: RSU vēstures virtuālā ekspozīcija http://vesture.rsu.lv.

6. Rīgas Motormuzejs: Rīgas Motormuzeja interaktīvā ekspozīcija.

Balva tiks pasniegta 26. maijā Jelgavā Starptautiskās muzeju dienas svinību ietvaros sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, AS Latvenergo, žurnālu Ilustrētā Pasaules Vēsture un Piebalgas Porcelāna Fabriku.