LMB gada balva

Nominācijā „Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2016” izvirzīti

Nominācijā „Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2016” gada balvas vērtēšanas komisija vērtēja pagājušajā gadā pabeigto restaurācijas un saglabāšanas darbu projektu kvalitāti, īpašu uzmanību vēršot uz to, kā restaurācijas vai konservācijas darbi uzlabojuši objekta pieejamību un izmantojamību, vienlaikus nodrošinot vēsturiskā objekta vai ēkas saglabātību.

Nominācijā „Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā 2016” tika vērtēti četri kandidāti:
1. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs: Latvijas 18. gs. beigu – 20. gs. I puses mākslas kolekciju (40 000 krājuma vienību) pārvietošana uz jaunajām krātuvēm rekonstruētajā LNMM galvenajā ēkā.
2. Ludzas Novadpētniecības muzejs: Brīvdabas un etnogrāfijas nodaļas eksponāts Ormaņu kariete.
3. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs: Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos.
4. Raiņa un Aspazijas muzejs, Memoriālo muzeju apvienība: Apvienotie trīs muzeju kompleksi – Raiņa muzejs "Tadenava", Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Raiņa un Aspazijas māja.

Balva tiks pasniegta 26. maijā Jelgavā Starptautiskās muzeju dienas svinību ietvaros sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, AS Latvenergo, žurnālu Ilustrētā Pasaules Vēsture un Piebalgas Porcelāna Fabriku.