LMB gada balva

Nominācijā „Gada ekspozīcija 2016” izvirzīti

LMB gada balvas „ZELTA PUTEKLIS 2016” konkursā nominācijā „Gada ekspozīcija” pieteikumi tika vērtēti trīs kategorijās atbilstoši pieteikto muzeja darbinieku skaitam, lai katras ekspozīcijas piedāvāto interpretāciju, dizainu un ietekmi uz muzeja piedāvājumu skatītu kontekstā ar attiecīgā muzeja kapacitāti.

Nominācijā „Gada tematiskā izstāde 2016” kopā tika vērtēti septiņi pieteikumi.

Muzejs ar 1 līdz 10 darbiniekiem:

1. Pāvilostas novadpētniecības muzejs: ekspozīcija „Padomju laiks Pāvilostā”.

Muzejs ar 11 līdz 50 darbiniekiem:

1. Ludzas novadpētniecības muzejs: ekspozīcija Ludzas Lielajā sinagogā.

2. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs: ekspozīcija „Novada arheoloģija”.

3. J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs: J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija.

Muzejs ar vairāk nekā 50 darbiniekiem:

1. Latvijas Kara muzejs: ekspozīcija „Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā”.

2. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs: ekspozīcija „Latvijas māksla 19. – 20. gadsimts”.

3. Raiņa muzejs: ekspozīcija Raiņa muzejā „Tadenava”

Balva tiks pasniegta 26. maijā Jelgavā Starptautiskās muzeju dienas svinību ietvaros sadarbībā ar VAS Latvijas Dzelzceļš, AS Latvenergo, žurnālu Ilustrētā Pasaules Vēsture un Piebalgas Porcelāna Fabriku.