Aktualitātes

Modernizēta izstāde “Bērns kūrortā”

Izstāde “Bērns kūrortā”, kas Jūrmalas pilsētas muzejā skatāma jau vairāk kā gadu, sagaida apmeklētājus ar jauniem Jūrmalas stāstiem. Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda /VKKF/ finansiālajam atbalstam izstādes modernizēšanai, izstāde ir papildināta ar aplikāciju, kas ļauj piedzīvot audio atmiņu stāstus latviešu, angļu un krievu valodās, kā arī video stāstus latviešu valodā, kuri nodrošināti ar titriem angļu un krievu valodās.

Divas planšetes un 4 austiņu komplekti ļauj vienlaicīgi 4 interesentiem klausīties video un audio atmiņu stāstus par bērnu dzīvi Jūrmalā no 19. gadsimta beigām līdz pagājušā gadsimta 70. gadiem.

Par to, kas ir kazaragu sacīkstes, Konkordijas vilki, ko sauca par finieriem, kā bērni izjokoja Ļeņina pieminekli ar medu, par pionieru nometnēm un vasarniekiem video stāstos dalās arhitekte Zaiga Gaile, rakstnieks un ceļotājs Pēteris Strubergs, jūrmalniece Ilga Platupa, fotogrāfe Ina Inta Liniņa-Ozoliņa, pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un aktrise Ieva Pļavniece. Visos stāstos ir jūtama zemeņu smaržas klātbūtne, kas apliecina, ka jūrmalnieki nudien ir bijuši vareni zemeņu audzētāji.

Izstādes veidošanā piedalījās Jūrmalas pilsētas muzeja speciālisti (saturs), māksliniece Dace Džeriņa (dizains), mākslinieks Mārtiņš Ratniks (videomontāža), Kārlis Caune (aplikācijas programmatūras autors),  SIA “Dekorāciju darbnīca” (montāža un iekārtošana), Jūrmalas teātris (audioieraksts), biedrība “HomoLudens.lv” (video stāsti).

Izstāde tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Izstāde “Bērns kūrortā” kā pastāvīga izstāde skatāma Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu iela 29, Majoros, Jūrmalā. Darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10.00 – 18.00. Ieeja bez maksas.

Diāna Jaunzeme-Meistere
Jūrmalas pilsētas muzejs