Aktualitātes

Latvijas Fotogrāfijas muzeja bērnu un jauniešu izglītojošā programma 2015./2016. gadam ir veiksmīgi noslēgusies.

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, jau trešo gadu organizēja bērnu un jauniešu izglītojošo programmu, kuras ietvaros dalībnieki varēja iepazīties ar vēsturisko fotogrāfijas tehniku – cianotipiju. Tās iegūst, uz iepriekš sagatavota gaismjutīga papīra liekot negatīvus vai citus plakanus priekšmetus (piemēram, kaltētus augus) un apgaismojot dienasgaismā. Rezultātā iegūst košas un grafiskas fotogrammas.

Projekta ietvaros tika realizētas 11 radošās darbnīcas, kurās bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem tika aicināti veidot Camera obscura kameras paraugus un cianotipu fotogrammas. Dalībnieki tika sadalīti vecuma grupās 7-9 gadi, 10-13 gadi, 14-18 gadi, un radošās darbnīcas notika vienu reizi mēnesī – no novembra līdz maijam un no septembra līdz decembrim. Darbnīcu dalībnieki uzzināja ne vien par fotogrāfijas vēsturi un dažu fotogrāfijas tehniku pielietojumu vēsturē, bet arī izveidoja katrs savu radošo darbu un apskatīja muzeja vēsturisko ekspozīciju skolotājas vadībā. Radošās darbnīcas piektdienas pēcpusdienās ļāva bērniem un jauniešiem arī atrast draugus un domubiedrus, ir izveidojies arī regulāro apmeklētāju pulciņš, kas cenšas apmeklēt nodarbības ik reizi, kad tas ir iespējams.

Latvijas Fotogrāfijas muzeja bērnu un jauniešu izglītojošā programmā 2015./2016. gadam piedalījās 123 bērni un jaunieši. Pieprasījums pēc darbnīcām saglabājas, un projekts norisināsies arī 2017. gadā, piedāvājot kopā 25 radošās darbnīcas gan bērniem un jauniešiem, līdzīgi kā tas noticis pirms tam, gan arī klašu grupām. Laikā, kad mobilais telefons ir spējis apvienot sevī gandrīz visas cilvēkam nepieciešamās tehnoloģijas un ierīces, Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina apgūt vēsturiskās fotogrāfijas tehnikas pamatprincipus un radīt nelielus mākslas darbus savām rokām.

Radošās darbnīcas 2015./2016. gadā vadīja fotogrāfe Nora Vrubļevska, kura studējusi un pasniegusi fotogrāfiju Jaunanglijas Fotogrāfijas skolā (New England School of Photography) Bostonā un vadījusi fotonodarbības Masačūsetas Tehnoloģijas institūtā (Massachusetts Institute of Technology) Kembridžā, ASV. Viņa vadīs arī 2017. gada radošās darbnīcas Latvijas Fotogrāfijas muzejā, veidojot tās atbilstoši tā brīža muzeja izstādes tēmai.

PALDIES VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDAM UN INFORMATĪVAJIEM ATBALSTĪTĀJIEM

Uzziņām: info@fotomuzejs.lv