Aktualitātes

Durbes pilī norisināsies starptautiska konference par kolekcijām pilīs

No 7. līdz 10. septembrim Durbes pilī (M.Parka 7, Tukumā) norisinās Baltijas Piļu un Muzeju asociācijas XXVI ģenerālā asambleja un gadskārtējā konference. Konferences tēma „Pilis un kolekcijas, kolekcijas un pilis” ir veltīta ļoti aktuālam jautājuma par kolekciju veidošanu, to dokumentēšanu un digitalizāciju, izpēti un interpretāciju.

8. septembrī Durbes pilī notiks konference, kuras laikā uzstāsies Baltijā pazīstami mākslas un muzeju speciālisti, kā arī tiks prezentēti labās prakses piemēri, tostarp Ventspils un Cēsu pils interpretācijas paņēmieni. Par pilīm Baltijas jūras valstu kopējā kultūras mantojuma kontekstā runās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, par kolekciju nozīmi un interpretāciju Latvijā un citās Baltijas valstīs stāstīs Ina Līne, par kolekciju digitalizāciju un pieredzi datu bāzu veidošanā un lietošanā - Somijas un Igaunijas muzeju speciālisti: Reija Eeva (Laperanta) un Ivo Posti (Narva).

Konferencē piedalīsies 40 dalībnieki no Somijas, Polijas, Zviedrijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas pilīm, kurās ir muzeji. Konferences laikā plānoti izbraukumi uz Rundāles pili un Bauskas pili, kā arī uz Ventspils pili un Kuldīgu. 7. septembrī Durbes pilī notiks arī asociācijas valdes sēde, bet 9. septembrī Bauskas pilī – gadskārtējā asambleja, kurā tiks runāts par asociācijas nākotnes perspektīvām.

Baltijas Piļu un Muzeju asociācija dibināta 1991. gada jūlijā Malborkas pilī, Polijā. Tajā pārstāvēta Latvija, Igaunija, Somija, Zviedrija, Dānija, Vācija, Polija un Lietuva. Asociācijas valdē Latviju pārstāv mākslas zinātniece Ina Līne. No Latvijas asociācijā darbojas Cēsu pils, Bauskas pils, Rundāles pils, Turaidas pils un Ventspils pils. Durbes pils par Baltijas Piļu un Muzeju asociācijas biedru kļuva 2014. gadā.

XXVI ģenerālo asambleju un gadskārtējo konferenci „Pilis un kolekcijas, kolekcijas un pilis” organizē Tukuma muzejs un Baltijas Piļu un Muzeju asociācija.

 

Agrita Ozola,

Tukuma muzeja direktore

T: 27842839, E: agrita.ozola@tukumamuzejs.lv

http://tukumamuzejs.lv/durbes-pils/Castles-and-Collections, http://www.visitcastles.eu/