Vasaras akcija “Apceļo Latvijas muzejus” ir noslēgusies!

Vasarā, no 1.jūnija līdz 31.augustam, Latvijas muzeju biedrība aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju apmeklēt muzejus – lielus un mazus, tuvākus un tālākus, dažādu nozaru un dažādu pilsētu. Akcija bija kā dāvana Latvijas Muzeju biedrības 25 gadu jubilejā, ar mērķi pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā, veicināt muzeju atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt to “šarmu”.

Akcija ir noslēgusies un esam gandarīti, ka jūs piedalījāties. Izveidotajā Facebook profilā www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus ik nedēļu parādījās apraksti un fotogrāfijas no dažādākajiem Latvijas muzejiem, vairākus ierakstus regulāri veica vieni un tie paši cilvēki. Akcijas ietvaros pavisam apmeklēti 56 Latvijas muzeji, no reģioniem visvairāk interesējušo Rīgas muzeji (O.Vācieša muzejs, A.Čaka dzīvoklis, Frīdriha Candera  Kosmosa izpētes muzejs u.c.), nākamajā vietā pēc apmeklētības bija Vidzeme (Limbažu muzejs, brāļu Jurjānu muzejs Meņģeļi, E.Glika Bībeles muzejs, Saulkrastu Velosipēdu muzejs u.c.) un Zemgale (Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Bauskas muzejs, Ā.Alunāna muzejs u.c). Muzeji, kurus akcijas ietvaros apmeklēja vairākkārt, bija Rojas Jūras zvejniecības muzejs, Jūrmalas pilsētas muzejs, Limbažu muzejs, O. Vācieša muzejs, Raiņa muzejs Jasmuižā, Ķekavas novadpētniecības muzejs un Ceļu muzejs Šlokenbekas muižā.

Akcijas nolikumu bija ievērojuši tikai pieci cilvēki, kuri veica vismaz 5 muzeju aprakstus ierakstus izveidotajā facebook profilā, izmantojuši atzīmēšanās zīmi @Apcelolatvijasmuzejus un ievietojuši ne vienu vien foto. Citiem muzeju apmeklētājiem pietrūka viens vai divi ieraksti, lai pretendētu uz balvām. Rezultātā brīvbiļetes un speciālās balvas no muzejiem, iegūst:

Inese Čerpakovska, kura apceļojusi visvairāk muzejus (22 muzeji),  iegūst 5 brīvbiļetes uz trīs muzejiem:  Rīgas Motormuzeju, Latvijas dzelzceļa muzeju un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Inga Keiriša ­iegūst 5 brīvbiļetes uz Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju un Latvijas Etnogrāfisko Brīvdabas muzeju. Ina Romāne iegūst 5 brīvbiļetes uz muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs”. Guntra Lāce iegūst 5 brīvbiļetes uz Rundāles pils muzeju. Inga – Kaļva Miņina iegūst 5 brīvbiļetes uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Sekojot līdzi akcijas norisei un apkopojot interesantos un dažādos apmeklētāju ierakstus, uzmanību piesaistīja kādas ģimenes ieraksts:

Pagājušajā nedēļā Rojas Jūras Zvejniecības Muzejs piektdien bijām pirmoreiz, sestdien otro, svētdien trešo reizi. Jaunā interaktīvā ekspozīcija par kuģu būvi jauno paaudzi aizrauj. Apceļo Latvijas muzejus

Ieraksta autors – Māris Grosbahs ar ģimeni iegūst 5 brīvbiļetes uz “Laimas” šokolādes muzeju, lai arī citi muzeji kļūst par vietu, kur atgriezties nākamajā un aiznākamajā dienā.

Akcijas dalībnieku interese apliecināja, ka muzeji ir burvīga brīvā laika pavadīšanas vieta, kur kopā ar ģimeni un draugiem var iepazīt nezināmo un atgādināt sev par aizmirstām lietām. Tādēļ arī nākamajā 2018.gada vasarā ikvienam būs iespēja piedalīties vasaras akcijā un apceļot Latvijas muzejus.

Sakām lielu paldies ikvienam Latvijas muzejam pa dalību akcijā un mūsu atbalstītājiem: Rīgas Motormuzejam, Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzejam, Latvijas Dzelzceļa muzejam, Rundāles pils muzejam, Daugavpils Marka Rotko mākslas centram, “Laimas” šokolādes muzejam, muzejam “Rīgas jūgendstila centrs”, Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas muzejam  un ikvienam muzeja apmeklētājam, kuri šajā vasarā apceļoja Latvijas muzejus. Arī turpmāk, tiekamies muzejos!

Zane Grīnvalde
LMB valdes priekšsēdētāja