Starptautiskā konference “Kūrorti – kultūrvēsturiskā ainava un kultūrtelpa”

2017.gada 15.- 17. jūnijā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) notiks starptautiska konference, veltīta kūrortu kultūrvēsturiskā mantojuma izpētes, saglabāšanas un izmantošanas aktualitātēm un problēmām.

Jūrmalas pilsētas muzejs organizē konferenci sadarbībā ar Latvijas Kultūrvēsturiskās ainavas un vēsturiskās atmiņas izpētes un saglabāšanas biedrību. Konferenci finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Mobilitātes programma “Kultūra”.

Jūrmalas pilsētas muzejs, kas šogad atzīmē savu 55. jubileju, par savas darbības galveno virzienu izvēlējies un jau vairāk kā 20 gadus sekmīgi darbojas Jūrmalas kūrortu pētniecības un popularizēšanas jomā: izveidota pastāvīgā vēstures ekspozīcija, vairākas izstādes, starptautisks sadarbības tīkls starp kūrortu pilsētu muzejiem un institūcijām, organizētas konferences un semināri.

Konferencē piedalīsies vēsturnieki, arhitekti, muzeju darbinieki un tūrisma nozares speciālisti no Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Vācijas, Slovēnijas.

Konferences mērķis ir paplašināt jau esošo kūrortu muzeju un pētniecības institūciju sadarbības tīkla ģeogrāfiju, apmainīties ar pieredzi kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un izstrādāt aicinājumu pilsētu pašvaldībām un valsts institūcijām par kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanu.

Konferences laikā būs skatāma izstāde “ Cilvēki, ielas, mājas” un multimediji “Vietas stāsts”, “Dzīves stāsts”, ko veidojuši sešu valstu sadarbības partneri projekta “Ziemeļu zvaigznes jūras krastā. Baltijas kūrortu kultūrvēsturiskais mantojums”.

Mediju pārstāvji tiek laipni aicināti uz preses konferenci 15.jūnijā plkst. 14.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori). Konferences norise: 16. jūnijā no plkst: 10:00 – 17:00, 17. jūnijā no plkst.: 10:00 – 14:00 Jūrmalas pilsētas muzejā.

Konferences koordinatore
Tālr.: +371 29444821