Aktualitātes

Rīgas Motormuzeju pirmajās trīs dienās apmeklējuši vairāk nekā 3000 cilvēku

Pirmajās trīs dienās, no 2. līdz 4.jūlijam, rekonstruēto Rīgas Motormuzeju (RMM) pēc tā atvēršanas apmeklējuši vairāk nekā 3000 interesentu.

Izmantojot moderno tehnoloģiju sniegtās iespējas, lielāko apmeklētāju uzmanību piesaistīja un sajūsma bija vērojama pie interaktīvajām aktivitātēm. Populārākie pieturas punkti ekspozīcijā šajās dienās bija: "Nofotografējies ZiS automobilī" - iespēja virtuāli iejusties un iemūžināt sevi armijas parādē, "Impresija par braucienu uz kāzām kolhozā Bormaņos 1975.gadā" jeb virtuāls brauciens PAZ autobusā un "Izkrāso Elektro RAF" jeb mikroautobusa virtuālā krāsošana, mainot multimediālo 3D projekciju.

Muzeju galvenokārt apmeklē ģimenes ar bērniem. Pirmais stāvs apmeklētājus aizrauj ar elegantajiem auto, otrais stāvs ar interaktivitātēm, bet nultais, kurā aplūkojami Latvijā ražotie auto, motocikli un velosipēdi.

Par ievērojamākajiem eksponātiem muzeja apmeklētāji atzinuši pasaulē pirmās automašīnas "Benz Patent Motorwagen" repliku, 1930. gada "Cadillac V8" jeb prezidenta Kārļa Ulmaņa auto "dvīņubrāli", kā arī ZiS bruņoto automobili.

1.jūlijā, ar seno spēkratu parādi un sarkanās lentes simbolisku pārgriešanu svinīgi tika atklāts rekonstruētais CSDD Rīgas Motormuzejs. Ekspozīcija izvietota trīs stāvos vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā un tajā patlaban aplūkojami vairāk nekā 100 unikālu automobiļu, motociklu un velosipēdu.

Rīgas Motormuzejs tika atklāts 1989. gadā, bet 2016.gadā pabeigta ēkas rekonstrukcija. Plašāka informācija pieejama RMM mājaslapā "www.motormuzejs.lv".

 

LMB