Aktualitātes

Piketēs par grozījumiem Latvijas Okupācijas muzeja likumā

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība šo ceturtdien, 19. maijā rīkos piketu, lai mudinātu deputātus 2. lasījumā atbalstīt grozījumus Latvijas Okupācijas muzeja likumā. Tie nepieciešami, lai beidzot varētu sākt Okupācijas muzeja pārbūvi un to pabeigt līdz Latvijas valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs norāda, ka lēmumā par būvatļaujas izsniegšanu Rīgas pilsētas būvvalde ir izniekojusi veselu gadu. Uz rekonstruēto muzeja ēku gaida lielākā daļa sabiedrības, Latvijas valsts prezidenti, valdība, inteliģences pārstāvji, tūkstošiem atbalsta petīcijas parakstītāji un muzeja ziedotāji. It sevišķi uz to gaida muzeja vēsturnieki, izglītības speciālisti un citi muzeja darbinieki, kas grib strādāt savas tautas un Latvijas vēsturiskās taisnības vārdā.

Ikviens muzeja atbalstītājs ir aicināts piedalīties atbalsta piketā, kas notiks ceturtdien, 19. maijā no plkst. 8.30 līdz 10.00 pie Saeimas nama Jēkaba ielā 11.

10. martā Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu piešķirt Padomu okupācijas upuru piemiņas memoriālam nacionālo interešu objekta statusu. Padomju okupācijas memoriāla kompleksā ietilpst Latvijas Okupācijas muzejs ar piebūvi kā kompleksa pirmā kārta un memoriāls kā otrā kārta.

11. maijā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātņu komisija atbalstīja Saeimas deputāta, vēsturnieka, Ritvara Jansona priekšlikumu, ka būvniecības procesa kontroli un tiesiskumu nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, tajā skaitā pieņemot lēmumu par Okupācijas muzeja būvatļauju, kas šobrīd ir Rīgas pilsētas būvvaldes kompetence. Pēc būvdarbu uzsākšanas to kontroli veiktu Būvniecības valsts kontroles birojs.


Latvijas Okupācijas muzeja

sabiedrisko attiecību nodaļa

t. 67229244