Aktualitātes

Muzeju naktī bez maksas durvis vērs 150 muzeji

Šovakar no plkst.19 Latvijā jau divpadsmito reizi norisināsies Muzeju nakts pasākumi, kuru laikā bez maksas apmeklētājiem būs atvērti 150 muzeji un citas ar kultūras mantojumu saistītas institūcijas.

Šā gada Muzeju nakts muzeju dalībnieku skaits ir lielākais muzeju skaits kopš akcijas sākuma 2005.gadā, kad tajā piedalījās 54 muzeji un cita profila institūcijas visā Latvijā.

No Latvijas reģioniem šogad lielākais muzeju skaits, kas piedalīsies akcijā, ir Vidzemē - 41 muzejs, bet Kurzemē Muzeju naktī piedalīsies 27 muzeji. No Rīgas Muzeju nakts aktivitātes piedalīsies 44 muzeji.

Šogad būs muzeji, kas Muzeju naktī pirmo reizi vērs durvis apmeklētājiem, piemēram, Imanta Ziedoņa topošais muzejs Aldaru ielā 5, savukārt Latvijas Universitātes muzejs, Kronvalda bulvārī 4, ar šo pasākumu atvadīsies no saviem apmeklētājiem no līdzšinējām muzeja telpām.

2005.gadā, kad Latvijā pirmo reizi notika Muzeju nakts, piedāvāto pasākumu apmeklēja 65 000 apmeklētāju, bet kopš 2007.gada Muzeju nakts kopējais apmeklētāju skaits ir ap 200 000.

Šā gada Muzeju nakts tēma ir "Durvis". Šī tēma rosina mirkli pakavēties uz sliekšņa un pavērot, kādas durvis mēs veram - aicinošas, pārsteigumus sološas vai varbūt smagas, bijību raisošas.

"Radio Naba" raidījums "Anotācija" izstrādājis četrus velo maršrutus, ko interesenti varēs izmantot Muzeju naktī. Velo maršruti būs ne tikai veltīti dažādām tēmām, bet norisināsies arī dažādos virzienos, aicinot apmeklēt muzejus ārpus Rīgas centra, klāstīja "Radio Naba" pārstāve Aija Fedorova.

Šogad pirmo reizi Muzeju nakts rīkotāji sadarbosies AS "Pasažieru vilciens". "Pasažieru vilciens" šovakar laika posmā no plkst.18 līdz 24 visos maršrutos Muzeju nakts apmeklētājiem dāvinās iespēju doties uz muzeju ar vilcienu, saņemot 50% vilciena biļetes atlaidi. Savukārt Rīgas muzeju apmeklētāju ērtībai, tāpat kā iepriekšējos gados, "Rīgas satiksme" būs nozīmējusi papildu reisus vairākiem tramvaju, trolejbusu un autobusu maršrutiem nakts stundās līdz 22.maija plkst.2.

Muzeju nakts akcija Eiropā notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciatore un koordinatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija.

 

LMB