Aktualitātes

“Matter to Matter”

Sveicam mākslinieku Artūru Analtu, kuratori Inesi Baranovsku un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja komandu ar panākumiem Londonas dizaina binennālē!

 

No 17. līdz 28. oktobrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma "London Design Biennale 2018" žūrijas balvu ieguvusī Artūra Analta (Variant Studio) interaktīvā instalācija “Matter to Matter”.

 

Pēc Londonas Dizaina biennāles prezidenta sera Džona Sorela (John Sorrell) uzaicinājuma Latvijas Republikas Kultūras ministrija deleģēja Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam un tā struktūrvienībai Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam (DMDM) organizēt metu konkursu un koordinēt dalību vienā no nozīmīgākajiem pasaules dizaina forumiem – "London Design Biennale 2018" . Metu konkursā uzvarēja jaunā dizainera Artūra Analta un starpdisciplinārā dizaina uzņēmuma “Variant Studio” projekts “Matter to Matter”. Ekspozīcijas pieteikums Londonā izturēja starptautiskās žūrijas atlasi, kā arī ieguva Zelta medaļu kategorijā "Labākais dizains".

Matter to Matter” ir instalācija, kurā izmantoti dabīgi materiāli (koks, ūdens) un atspoguļota dabas loma Latvijas kultūrā un ikdienā. Mākslas objekta autors Artūrs Analts iedvesmojies no savas dzimtās pilsētas Rīgas un tās apkārtnes mežiem, kurus ietekmē Baltijas jūras tuvums, veidojot unikālu gaisotni un klimatu.