Aktualitātes

Ludzas Lielā sinagoga saņem augstāko Latvijas arhitektūras balvu – sudraba ananasu – un nacionālās žūrijas atzinību – Zelta nozīmīti

19. maijā “Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017” starptautiskā žūrija paziņoja, ka Latvijas Arhitektūras gada balvas – sudraba ananasi – piešķirti diviem objektiem.

Ludzas novada pašvaldība ir lepna un gandarīta par to, ka augstāko apbalvojumu Latvijas arhitektūrā saņēma arī Ludzas Lielā sinagoga, kas bija iesniegta “Restaurācijas” kategorijā, un tās autori SIA “Konvents” (Pēteris Blūms, Oto Ozols, Līga Ganiņa, Līva Garkāje). Ludzas Lielā sinagoga kopš 2016.gada ir Ludzas Novadpētniecības muzeja struktūrvienība.

Starptautiskajā žūrijā šogad darbojās Igaunijas arhitekte Mārja Kaska, Lietuvas arhitekts Tomass Grunskis, Japānas arhitekts Jošiharu Cukamoto un Dānijas arhitekts Jakobs Kureks, kuri pieņēma gala lēmumu, izvērtējot nacionālās žūrijas izvēlētos 18 nominantus.

Ludzas Lielo sinagogu starptautiskās žūrijas locekļi raksturoja šādi: “Šis ir ievērojams piemērs kā cienīt vietējo vēsturi, kultūru un vietas identitāti, parādot atdevi un centību profesijai un sabiedrībai. Tas ir ceļojums cauri vērtību atklāšanai zem ēkas vēstures slāņiem, ko saglabā, strādājot rūpīgi un ar godīgu attieksmi.”

Ludzas Lielā sinagoga saņēma arī Zelta nozīmīti kā nacionālās žūrijas atzinību.

M.Bule
Ludzas muzeja direktore