Aktualitātes

LMB priekšsēdētājas Zanes Grīnvaldes apsveikums Starptautiskajā Muzeju dienā

Šodien – 18.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Muzeju diena. Un šogad Muzeju diena iet roku rokā ar Muzeju nakti, divas dienas pēc kārtas sniedzot Latvijas muzeju apmeklētājiem bezmaksas ielūkoties daudzveidīgās mākslas un tematiskajās izstādēs un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Šī diena izveidota jau 1977.gadā, lai izceltu muzeju lomu sabiedrībā, kas ar katru gadu ir tikai palielinājusies. Par muzeju nozīmību sabiedrības izglītošanā, vēstures un kultūras mantojuma liecību saglabāšanā un popularizēšanā varam pārliecināties arī Latvijas muzeju vidē. Ko apstiprina Latvijas muzeju pēdējo gadu sasniegumi ne tikai Latvijas mērogā, bet arī starptautiskajā vidē. Mēs esam lepni par jums – Raiņa un Aspazijas muzejs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Rīgas Motormuzejs. Un ticam, ka arī citi muzeji spēj pierādīt un parādīt, ka ir līdzvērtīgi Eiropas labākajiem muzejiem. 

Latvijas Muzeju biedrības vārdā sveicu visus Latvijas muzeju darbiniekus Starptautiskajā Muzeju dienā un vēlu, lai saglabājas muzejnieku radošais gars, darba spars un vēlme saglabāt un rādīt visiem katra muzeja vērtības!

Zane Grīnvalde
Latvijas Muzeju biedrības priekšsēdētāja