Aktualitātes

Latvijas Piļu un muižu asociācija aicina uz semināru "Kas jāzina kultūras mantojuma dokumentu un priekšmetu ieguvējiem un apsaimniekotājiem"

18. maijā Rīgā, Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, Rūpniecības ielā Latvijas Piļu un muižu asociācija aicina uz semināru "Kas jāzina kultūras mantojuma dokumentu un priekšmetu ieguvējiem un apsaimniekotājiem".

Seminārā tiks pievērsta uzmanība atrastā kultūrvēsturiskā mantojuma detaļu/daļu saglabāšanas nozīmei un svarīgumam, varēs iepazīties ar autentisku dažādu materiālu veidu priekšmetu vai to daļu saglabāšanas teorētiskajiem aspektiem un jaunākajām atziņām, kā arī uzzināt par Latvijas restauratoru iespējām veikt darbus dažādās restaurācijas jomās un izmantotajām metodēm.

Reģistrācija tiešsaistē līdz līdz 13.maijam, asociācijas biedriem šeit: http://goo.gl/forms/vf7HuiOceY,  pārējiem interesentiem –  http://goo.gl/forms/MDG47lps3WAsociācijas biedriem dalība seminārā ir bez maksas, pārējiem - dalības maksa 10,00 EUR (ar pārskaitījumu, izņēmuma gadījumā - skaidrā naudā uz vietas). 


Aira Andriksone

 

Programma

 

10:00-10:30

Reģistrācija un rīta kafija.

 

10:30-10:45

Semināra atklāšana.

Baiba Dūda, Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidente.

Dr.h.c.philol. Venta Kocere, LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore (tbc)

10:45-11:45

 

Papīrs - informācijas nesējs.

Dr.chem. Rudīte Kalniņa, restauratore-ķīmiķe, materiālu grupa papīrs, LU Akadēmiskās bibliotēkas Krājuma saglabāšanas nodaļas vadītāja

11:45-12:45

Tekstiliju materiāli un to saglabāšanas iespējas.

Indra Saulesleja, tekstiliju restauratore-meistare, Latvijas Kara muzejs un Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

12:45-13:00

Kafijas pauze

13:00-14:00

Arheoloģiskā materiāla un metāla detaļu restaurācija.

Sarmīte Gaismiņa, metāla un arheoloģiskā materiāla restauratore-vecmeistare, Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja Restaurācijas departamenta vadītāja

14:00-15:00

Iepazīšanās ar restauratoru darbu LU Akadēmiskās bibliotēkas Krājuma saglabāšanas nodaļā