"Laimas" šokolādes muzejs sveic 150 tūkstošo apmeklētāju

2018. gada 16. martā, Latvijā mīlētākā saldumu zīmola “Laima” šokolādes muzejā tika sagaidīta 150 tūkstošā apmeklētāja kopš muzeja dibināšanas 2013. gada 18. decembrī.  150 tūkstošā “Laimas” šokolādes muzeja viešņa Ella ar mammu Kristīni un draudzenēm tika sveiktas ar īpašu “Laimas” saldumu dāvanu grozu, ziediem un apliecinājuma rakstu.

“Ar patiesu prieku paziņojam, ka šodien muzejā esam uzņēmuši 150 tūkstošo viesi, kuru iepazīstinājām ar aizraujošo šokolādes stāstu cauri laikiem. Zīmols “Laima” apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā. Līdz ar to tieši “Laimas” šokolādes muzejs, kas ir saldākais muzejs Rīgā, sniedz iespēju doties krāsainā ceļojumā, iepazīstot saldumu attīstību Latvijā,” stāsta “Laimas” šokolādes muzeja vadītāja Liena Skadiņa.

“Laimas” šokolādes muzejs četru gadu laikā ir ieguvis popularitāti gan pieaugušo, gan jauniešu, gan bērnu vidū, pateicoties aizraujošam gidu stāstījumam, interaktīvām ekspozīcijām un unikālām radošajām darbnīcām. 2017. gadā muzeju apmeklēja 41 380 viesi gan no Latvijas, gan ārvalstīm, bet 2018. gada pirmajos mēnešos šokolādes pieredzi guvuši vairāk nekā 7 000 viesi, no kuriem 49% ir bērni, bet 51% pieaugušie.

“Šodien mūsu viesi var baudīt ne tikai ekskursijas un radošās darbnīcas, bet arī unikālas izstādes, kā arī izglītojošu programmu skolēnu brīvlaikā – “Šokolādes skolu”. Arī nākotnē mēs turpināsim regulāri pilnveidot muzeja ekspozīcijas, kā arī strādāsim pie jaunu programmu izveides, lai dāvātu vēl aizraujošāku “Laimas” šokolādes iepazīšanas pieredzi gan lieliem, gan maziem,” papildina Liena Skadiņa.

Kā ziņots iepriekš, “Laimas” šokolādes muzejā 2018. gada 27. janvārī ar īpašu performanci tika atklāta mākslinieka-konditora Hatzidakis Emmanouil šokolādes skulptūru izstāde “Chocolate feelings”. Performances laikā mākslinieks skatītāju acu priekšā radīja šokolādes skulptūru, kas tagad papildina muzeja ekspozīciju.

“Laimas” šokolādes muzeja ekspozīciju iekārtošanā ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu, savukārt tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu.  Ikviens muzeja apmeklētājs tiek cienāts ar īpašo “Laimas” karsto šokolādi, kā arī “Laimas” šokolādes konfektēm. Gadā vidēji muzejā tiek izdzerti 1 195 litri karstās šokolādes dzēriena un apēstas četras tonnas “Laimas” konfekšu.