Aktualitātes

Jaunieši īstenos projektu par Otrā pasaules kara atmiņām

Lietuvas pilsētā Ķēdaiņos tikušies vēsturnieki un jaunieši no Latvijas, Polijas un Lietuvas, lai kopīgi sāktu vērienīgu projektu par Otrā pasaules kara atmiņām saistībā ar trim Eiropas vietām - Rēzekni, Ķēdaiņiem Lietuvā un Sejni Polijā.

Skolēni, studenti un vēstures eksperti gadu strādās kopā, lai izveidotu mācību līdzekļus, ceļojošas izstādes, mākslas objektus, kas tiks izrādīti trīs reģionos.

Balstoties uz apkopotajiem materiāliem - dažādām dokumentētām atmiņām -, tiks veidotas arī mākslinieciskas instalācijas. Kopā ar dalībniekiem strādās arī mākslinieki Katrīna Neiburga un Laura Feldberga. Sagaidāms, ka projektā iesaistīsies arī Norvēģijas un Igaunijas mākslinieki.

Uzsākot projektu, dalībniekus uzrunāja diplomātiskā korpusa pārstāvji - Polijas vēstniecības pirmā padomniece Marija Slebjoda un Latvijas vēstniecības pirmais sekretārs Ivars Liepnieks.

Projektā iesaistīti aptuveni 125 cilvēki, tai skaitā vairāk nekā 50 dalībnieku no Latvijas - arī Rēzeknes 1.ģimnāzijas skolēni un skolotāji, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti un mācību spēki.

Projekta organizatori ir Ķēdaiņu reģionālais muzejs, Šetas pilsētas ģimnāzija, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, biedrība "Esto"" no Latvijas un Polijas "Fundacja Pogranicze Sejny".

Projekts līdzfinansēts no Eiropas Savienības programmas "Eiropa pilsoņiem".LMB