Jauna digitāla ekspozīcija Pāvilostas novadpētniecības muzejā

Pāvilostas novada pašvaldība sadarbībā ar Pāvilostas novadpētniecības muzeju projekta Eiropas Savienības Interreg V-A Latvija - Lietuva programmas 2014. - 2020. gadam projekta „Palanga. Pavilosta: Maritime inspired history””, projekta akronīms PPMIH, projekta Nr. LLI-173 ietvaros atklāj jaunu ekspozīciju.

Pāvilostu tāpat kā Latviju veidojuši cilvēku domas un darbi, viņu ikdienas ieguldījums Pāvilostas un visas Latvijas labklājībā.

Pāvilostas novadpētniecības muzejs ar ekspozīcijas “Pāvilostas zelta smilšu graudi” izveidi muzeja apmeklētājiem vēlas sniegt informāciju par Pāvilostas attīstību simt gadu periodā, vizuāli un dokumentāli attēlojot kā pilsēta izveidojusies, atguvusies pēc 1.Pasaules kara postījumiem, piedzīvojusi strauju izaugsmi padomju laikā un ekonomisko kritumu Atmodas periodā, bet mūsdienās no īstena zvejniekciema pilsēta pārtapusi par populāru un pieprasītu Latvijas un ārvalstu tūrisma galamērķi.

Ekspozīcija “Pāvilostas zelta smilšu graudi” ir veidota interaktīva un ilgtspējīga ekspozīcija, iespēja muzeja apmeklētajiem apskatīt un iepazīt muzeja vērtīgo krājumu, kā arī uzturēt dzīvu dzintaru smelšanas prasmes mūsdienu sabiedrībā.

Muzeja vadītāja   Irina Kurčanova