RĪTDIENAS MUZEJS: Muzejs un ainava

2022. gada rudens “Rītdienas muzejs” programma turpina pagājušajā gadā aizsākto starpnozaru sadarbību. Radošajos semināros dienas garumā, apvienojot lekciju un praktisku meistardarbnīcu formātus, meklēsim atbildes, kā citas jomas — kultūrainavu izpēte, valodniecība, mākslas terapija un sociālā līdzdalība — var pozitīvi ietekmēt muzeja darbu, iedvesmot jaunu pakalpojumu un produktu izveidē, kā arī pilnveidot apmeklētāja un muzeja darbinieka pieredzi muzejā.  Uz semināriem īpaši aicināti jaunie muzeju speciālisti, lai savstarpēji iepazītos un gūtu pozitīvu pieredzes apmaiņu.

2021. gadā ICOM Latvija īstenoja projektu “Personību muzeji un vide. Ainavu muzealizācija”, kura ietvaros tika īstenots lauka pētījums – apsekojot situāciju sešos Latvijas personību muzejos. Pētījums šobrīd ir procesā, un tiek izstrādāti kultūrvēsturiskā mantojuma muzealizācijas kritēriji. Lai pētījumu turpinātu un paplašinātu ārpus personību muzeja robežām – šī gada Rītdienas muzejā piedāvājam divu speciālistu lekcijas. Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele pastāstīs par vēsturisko šķirņu izpēti Latvijā, savukārt Padures muižas īpašnieks Jānis Lazdāns dalīsies savā pieredzē par Padures muižas kultūrainavas atjaunošanas iespējam un problemātiku.

Semināra dalībnieki aicināti iesūtīt vai ņemt līdzi attēlus, dokumentus u.c. liecības par savu muzeju vēsturiskajiem dārziem, lai uzdotu sev interesējošos jautājumus lektoriem un gūtu pēc iespējas konkrētākas atbildes.

Noslēgumā piedāvāsim iespēju iepazīties ar Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja iekārtotajiem dārziem.

Norises laiks: 12. septembris 10.00-17.00

Norises vieta: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Brīvdabas iela 21, Rīga. Tikšanās pie ieejas vārtiem.

Lektori: Inese Ebele, Jānis Lazdāns

Dalības maksa: 3,00 EUR kafijas pauzei, 7,00 EUR kopīgām pusdienām Priedes krogā.

Dalībnieku skaits ierobežots.

Reģistrācija līdz 7. septembrim šeit.

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds