Jelgavas iela 9, Olaine, LV-2114

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas ieeja
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piemērots personām ar kustību traucējumiem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Āra aktivitātes
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Apmeklējuma rezervācija

Olaines Vēstures un mākslas muzejs 2019. gada nogalē pēc gadu ilgušas rekonstrukcijas ver savas durvis apmeklētājiem, lai piedāvātu piecas unikālas un modernas ekspozīcijas: Purva veidošanās, Novada vēsture, Kūdras rūpniecība, “Laboratorija” un “Andris Rumpēteris. Māksla. Istaba.”

Vairāk

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena 12:00-18:00
Trešdiena 12:00-18:00
Ceturtdiena 12:00-18:00
Piektdiena 12:00-18:00
Sestdiena 12:00-16:00
Svētdiena Slēgts

Liene Johansone, muzeja direktore

T: +371 26105156

E: muzejs@olaine.lv

Ieejas maksa

Muzeja apmeklējums ir bez maksas.

Galvenās ekspozīcijas vadmotīvs ir kūdras purvs, kas Olaines novada teritorijā pastāvējis no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kā arī dažādos laika periodos ietekmējis teritorijā notiekošos procesus un notikumu attīstību.

Muzejā aplūkojamas 5 ekspozīcijas: Purva veidošanās, Novada vēsture, Kūdras rūpniecība, “Laboratorija” un “Andris Rumpēteris. Māksla. Istaba.”, atklātā tipa krātuve un moderna izstāžu zāle. Muzeja teritorijā atrodas arī Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts. Maršrutā var apskatīt jaunuzceltu autentisko blindāžu, kura izbūvēta tās oriģinālajā atrašanās vietā, šaujamtorņa fragmentu un piemiņas vietu Brīvības cīņu un Pirmā pasaules kara varoņiem, kā arī uzzināt interesantus faktus par šo laika posmu.

Olaines Vēstures un mākslas muzejs

Jelgavas iela 9, Olaine, LV-2114