Latvijas muzeju katalogs

Ķekavas muzejs

Rīgas iela 26, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123

  •   28679514, 67935826
GADA BALVU ATBALSTA:




Latviešu tautumeitas no Zviedrijas un Gudrās lelles no Ķekavas

 

18. februāris – 28. marts. 2015

Trešdien,  18. februārī Ķekavas novadpētniecības muzejā atklāta izstāde „Latviešu tautumeitas no Zviedrijas un Gudrās lelles no Ķekavas”. Izstāde būs skatāma līdz 28. martam.

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā kopš 2000. gada rudens ir apskatāma vienreizēja leļļu kolekcija. Zviedrijā dzīvojošās latvietes Marija Muzikante un Dzidra Ciparsone pagājušā gadsimta 70. gados ietērpa vairāk nekā 200 lelles latviešu tautastērpos. Lielākoties – Bārbijas, bet ir arī daži Keni. Pa šim gadiem daudzi cilvēki ir iepazinušies ar lellēm Latvijas vēstniecībā Stokholmā un netieši tās ir saistītas arī ar karalieni Silviju, jo neparasto stāstu par lellēm karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija ar lielu interesi noklausījās 2014. gada 21. martā, kad kopā ar galma pārstāvjiem viesojās Latvijas vēstniecībā Stokholmā.

No šīs kolekcijas izstādē apskatāmas 30 lelles. Tās ietērptas gan Kurzemes, gan Vidzemes, gan Zemgales un Latgales tautastērpos. Līdzās šīm lellēm ir arī Gudrās lelles, ko darinājušas Ķekavas novada pirmsskolas iestāžu audzinātājas un vecāki. Tās ir lelles, kas tapušas projektā „Lelle kā didaktisks materiāls rotaļnodarbībās – zināšanu apguvei, sociālo prasmju veidošanai un sensorai attīstībai.”

Veidojot lelles, ir izmantoti visdažādākie materiāli un idejas, kā bērniem palīdzēt apgūt zināšanas par dabas norisēm, dzīvniekiem, kā iemācīties ciparus un burtus, kā vingrināt pirkstus, lai varētu sašņorēt apavus un aizpogāt jakas. Kopā izstādē var iepazīties ar 228 lellēm.

6. martā 13 muzejā būs saruna ar dizaineri, leļļu meistari un lelles Baibas atjaunotāju Ievu Dāboliņu par tautastērpiem un leļļu izgatavošanu


Ķekavas novadpētniecības muzeja vadītāja Ināra Rumbina

 
blog comments powered by Disqus