Latvijas muzeju katalogs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481
GADA BALVU ATBALSTA:
Gaismas noplūde

 

21. marts – 10. maijs. 2015

No 21.martalīdz 10. maijamn Madonas Novadpētniecības un Mākslas muzeja Izstāžu zālē Ingunas Krolles-Irbes darbu izstāde "Gaismas noplūde" .

Darbu kolekcija veidota tieši šai izstāžu zālei, tieši šim gadījumam. Darbi tapuši divu gadu laikā. Ideja par Kosmosu un Visumu jau nodarbinājusi autoru ilgāku laiku. Izstāde ir kā atskats uz radošās aktivitātes jomu- glezniecību, kas attīstīta paralēli grafikas un video paņēmieniem.

Gaismas noplūde. Sākotnēji šis vārdu salikums radās pats no sevis, nezinot savas izcelsmes dzirksti. Kāda gan debesīs gaismas noplūde - kur valda Bezgalība?.. Bet jau trīs mēnešus vēlāk, piepeši- atklāsme. Viss vienkārši. Mēs katrs, ikviens, kas dodam savu mīlestību - dodam gara spēku, -esam Gaismas avots, no kura plūst Bezgalīgā Gaisma.

Iesākumā bija Lielā Gaisma - Visa sākums. Mēs esam daļā tās.Zvaigznes, kas bezgalībā dzimušas, pašas izstaro savu. Pastāv arī tādi, kuri sevī uzsūc, uzņem, uzkrāj, lai dotu, uzpildītu; tos sauc – Saules baterijas (vai tās jebkad ir iespējams pārpludināt ar Gaismu, jeb, vai tās ir kā nebeidzamas nepiepildāmības sūkļi?).

Zvaigznes ir filozofiski tēli, kur katrs no tiem savā goda vārdā saukti: Čūska, Pūķis, Jaunava, Dvīnis, Herkuless... To atrašanās vieta ir izcelsmes brīdis – dzimšana un reizē kustība centrbēdzes vektorā no Lielās Gaismas, izvēloties savu trajektoriju.Kosmiskās gaismas baterijas, kā atkarības pilni vērotāji-tver katru Gaismas staru savas eksistences pamatojumam.

Lielā Galaktika elpo savu mūžīgās atjaunotnes elpu, dzemdinot jaunas un jaunas zvaigznāju sistēmas. Pieņēmums par kārtību ir tikai relatīvs, jo attīstība ir Lielā Haosa meita. Bet tieši Haosam esam pateicīgi par Sākumu un Gaismu.

Piecas filmas, sākot ar 2012. līdz 2014. Tēma - Mūžība. Iedvesmas cēlonis- mūzika. Katra no filmām ietver konkrētu skaņdarba atklāsmi krāsu vīzijās. Sižets atspoguļo mākslinieces radošās darbības vadošo tēmu – Mūžība un šis brīdis, kas novesti līdz simbolam – aplim. Aplis, kā tēls transformāciju savirknējumā. Aplis, vai liels punkts – ir viskodolīgākais un būtiskākais, kas var raksturot visu un jebko. Bezgalība.


Inguna Krolle-Irbe

 
blog comments powered by Disqus