Latvijas muzeju katalogs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481
GADA BALVU ATBALSTA:
Tikšanās ar fotomākslinieku Andreju Grantu

 

20. oktobris – 25. novembris. 2012

 20. oktobrī plkst. 13.00 Madonas muzeja izstāžu zālēs Skolas ielā 10a, Madonā tikšanās ar fotomākslinieku Andreju Grantu  mākslinieka personālizstādes „Fotogrāfijas 1980-2011” atklāšanā.

Andrejs Grants ir viens no ievērojamākajiem vidējās paaudzes fotogrāfiem. Savos darbos mākslinieks stāsta par Latvijā dzīvojošajiem dažādu sociālo slāņu cilvēkiem viņiem raksturīgajā vidē un ikdienas apstākļos. Andrejam Grantam ir svarīgi paust savu personīgo attieksmi, kuras dēļ šādas ievirzes melnbaltās fotogrāfijas ir ieguvušas „subjektīvā dokumentālisma” apzīmējumu.

Meistars vienmēr devis priekšroku – viņa vārdiem – „mirkļa mūžībai”, kuru, tieši pateicoties fotokamerai, mākslinieks spēj gan precīzi fiksēt, gan reprezentēt nozīmīga mākslas, nevis vienīgi sociāla fakta līmenī.

Skatītāji, kuri 20.oktobrī plkst.13.00 atnāks uz tikšanos ar Andreju Grantu, varēs ne tikai aplūkot ekspozīciju autora pavadībā un noklausīties viņa stāstījumu par sevi un saviem darbiem, bet, cerams, arī atklāt fotogrāfijas izcilu māksliniecisko un dokumentālo vērtību ārpus konkrēta vēsturiska laika robežām.

Izstāde skatāma līdz 25.novembrim. 

 

Preses relīze sagatavota pēc

mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas materiāliem

 
blog comments powered by Disqus