Latvijas muzeju katalogs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Krājuma glabātuve, administrācija: Skolas iela 12; 

Izstāžu zāles: Skolas iela 10a, Madonā, Madonas novadā LV-4801;  

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve: Sarkaņu pamatskola, Sarkaņu pagasts.

 


  •  64822480
  • phone:   64822481
GADA BALVU ATBALSTA:
Reiņa Hofmaņa foto sērija "Akmeņi"

 

7. septembris – 30. septembris. 2012

Ceļojošā izstāde 2012.gada martā bija skatāma Strasbūrā, Eiropas mūsdienu mākslas aktivitāšu centrā (CEAAC). Savukārt 2012.gada vasarā un rudenī tā apceļos lielākās izstāžu zāles: Alūksnē, Madonā, Gulbenē, Cēsīs, kā arī Francijas institūtā Rīgā. Madonas muzeja izstāžu zālēs tā būs skatāma no 7.septembra līdz 30.septembrim. Tikšanās ar fotogrāfu Reini Hofmani un izstādes atklāšana 7.septembrī Madonas muzeja izstāžu zālēs plkst.16.00. 

Sērijā „Akmeņi” autors ir izvēlējies izcelt vietas, kas Strasbūrā tikušas iezīmētas ar akmens kompozīcijām. Šādi savdabīgi 21.gadsimta fortifikācijas elementi Strasbūrā sargā neapbūvētās pilsētas teritorijas no ceļotāju karavānām vai nesankcionētas automašīnu novietošanas. Strasbūra kā robežpilsēta, kas savulaik bijusi gan Vācijas, gan Francijas sastāvā, ir eiropeiskuma un Eiropas Savienības simbols. Kā zināms, Eiropas Savienībā robežas nepastāv. Pirms dažiem gadsimtiem tas bija mūris, kas sargāja valstu robežas. Demokrātijas laikmetā, kad pārvietošanos neierobežo redzamas robežas valstu starpā, no mūra atliekām – akmeņiem – veidotas jaunas robežas. Reiņa Hofmaņa fotogrāfijas rosina domāt par dzīvi ārpus kadra – kāda būtu dzīve Strasbūrā bez apjomīgajiem pilsētas ainavas sargiem.

Reinis Hofmanis ir viens daudzsološākajiem Latvijas jaunajiem fotogrāfiem. Pēdējo gadu laikā R. Hofmanis veidojis vairākas personālizstādes un viņa darbi publicēti tādos izdevumos kā Esquire, New York Times, Financial Times, Spiegel un FK Latvijas fotogrāfijas gadagrāmata. Jaunais mākslinieks pēta simboliskās zīmes ainavā, kuru atšķetināšana un izprašana no skatītāja pieprasa kultūras un sociālās vides konteksta pārzināšanu.

2008.gadā Vidzemes plānošanas reģiona un Lejasreinas departamenta Francijā sadarbības līguma ietvaros rezidencē Vidzemē uzturējās franču mākslinieks Klauss Štobers. Mākslinieka savdabīgie iespaidi par dzīvi Vidzemē 2010./2011. gadā bija skatāmi ceļojošajā izstādē „Neparasts ceļojums pa Vidzemi”.

2010.gadā tika iecerēts rīkot atbildes projektu, kura ietvaros latviešu fotogrāfs viesotos foto rezidencē Francijā. Tāpēc 2011.gada martā Latvijā tika organizēts jauno fotogrāfu konkurss, kurā uzvarēja mākslinieks Reinis Hofmanis, iegūstot iespēju 2011.gada septembrī strādāt foto rezidencē Strasbūrā.

 

Projekts ir īstenots, pateicoties Vidzemes plānošanas reģionam, Lejasreinas departamenta padomei, Eiropas mūsdienu aktivitāšu centram (CEAAC) Strasbūrā, Francijas institūtam Latvijā, uzņēmumiem „Artcic Paper Baltic States”un „Groglass”.

 

Laima Rēvele
muzeja galvenā lietvedības speciāliste
tālr./fax 64822481

 
blog comments powered by Disqus