Latvijas muzeju katalogs

Jāņa Akuratera muzejs

O. Vācieša ielā 6a, Rīgā, LV 1004

  •  67619934
GADA BALVU ATBALSTA:
Domas, patiesības un pārliecība

 

16. jūlijs. 2014

16. jūlijā plkst. 19 Jāņa Akuratera muzejā, Torņakalnā, O. Vācieša ielā 6a, notiks audiovizuāls dzejas vakars IE DOMU ES.

Šī pasākuma tēma – domas, patiesības un pārliecība, uz kurām balstām savu dzīvi, un cik daudz tās atbilst realitātei? Dzeju lasīs dzejnieki Jānis Vādons, Jānis Tomašs, Santa Purena un Andris Zeibots. Pasākuma otrajā daļā uzstāsies grupa „Nē”. Gaismas instalācijas un pasākuma tēmas autore – LMA studente Ella Mežule.

Jānis Vādons (1979), dzejnieks un tulkotājs, dzimis Kuldīgā, piedalījies Amandas Aizpurietes vadītajā Literārās akadēmijas dzejas meistardarbnīcā. Pirmais dzejoļu krājums „Virve” izdots 2011. gadā, nupat iznācis dzejnieka otrais krājums „Pagaidām iesāpas elpa”, kura atvēršana noritēja Ojāra Vācieša muzejā. Tieši Vācietis ir viens no dzejniekiem, kura dzeja savulaik visvairāk iespaidojusi Jāņa Vādona poētisko pasauli. Literatūru viņš uztver kā sarunu par būtisko un atzīst, ka lasītājs ir tikpat svarīgs, cik rakstītājs.

Andris Zeibots (1950) dramaturgs, prozaiķis, dzejnieks, aktieris, BB brokastu tekstu sacerētājs, aktīvs Dramaturgu teātra dalībnieks. Dramaturgu teātrī iestudētas sešas Andra Zeibota lugas – „Melanholijas Princese”, „Latviešu Paradīze”, „Muzejs”, „Luīze”, „Kintairas rags” un „Mutabor”. Izdotas prozas grāmatas „Līķu dejas” (2002), „Okeāniskais es” (2013), lugu krājums „Reģenerācijas karnevāls” (2005), dzeju krājumi „Ūdens ķirzaka” (2010) un „Deviņi ķēniņi” (elektroniskā formātā).

Jānis Tomašs (1984) tekstus sacer jau no pamatskolas laikiem, nedaudz vēlāk pievērsies repam, taču Klāva Elsberga dzejas iespaidā savu aicinājumu sajutis tieši literatūras jomā. Publicējies dažādos preses izdevumos, tai skaitā „Kultūras Forums”, „Kultūras Diena”, portālā satori.lv, pašlaik strādā pie dzejoļu krājuma. Bez dzejas Jāni aizrauj arī velobraukšanas sports, par ko pats saka, ka tas ir tāds labs antidepresants, jo dzeju Jānis spēj rakstīt tikai tad, kad jūtas labi.

Santa Purena (1987) dzimusi Talsos. 16 gadu vecumā pēc dalības Daiņa Grīnvalda organizētajā vasaras seminārā „Aicinājums” aizsākusi nopietnāku literāro darbību, vēlāk piedalījusies arī Jauno autoru seminārā un 2004. gadā absolvējusi Literārās akadēmijas Dzejas meistardarbnīcu Amandas Aizpurietes vadībā. Kā brīvprātīgā darbojusies Ventspils alternatīvo koncertu centrā, palīdzot nodrošināt rokfestivālu norisi. Prot nospēlēt trīs akordus un dedzīgi atbalsta Latvijas pagrīdes rokmūzikas kustību. Dzeja publicēta portālā satori.lv, laikraksta „Diena” pielikumā „Kultūras Diena”, žurnālos „Kultūras Forums” un „Karogs”, kā arī Liepājas literārajā izdevumā „Helikons”.

Grupa „Nē” pastāv kopš 2013. gada, spēlē eksperimentālu mūziku, šobrīd gatavo jaunu programmu, tāpēc pagaidām koncertē reti „Mūsu pašmērķis nav spēlēt interesantu mūziku, drīzāk meklēt jaunus priekšstatus par to, kas ir mūzika un radīt jaunas idejas,” stāsta Kārlis no grupas „Nē”.


Informāciju sagatavoja Sandra Zobena,

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

 
blog comments powered by Disqus