Latvijas muzeju katalogs

Ventspils muzejs

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031
GADA BALVU ATBALSTA:
Ilonas Vilkas fotoizstāde “Jūra”

 

20. aprīlis – 20. maijs. 2018

Ilonas Vilkas fotoizstāde “Jūra” Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī no 20.aprīļa

Ilona Vilka nav fotomāksliniece ar stāžu, tomēr viņas radītās fotogrāfijas pārliecina ar dzīvīgumu un patiesumu. Jūra dažādos gaismas un vēju mirkļos. Ar fotogrāfiju ilggadīgā sporta trenere aizrāvusies samērā nesen – kopš 2010.gada un daudzās izstādes un skatītāju sirsnība ir labākais darba vērtējums.

Ilona Vilka dzimusi 1940. gada 7. aprīlī, Rīgā. Sākoties Otrajam pasaules karam, Ilona kopā ar ģimeni devās bēgļu gaitās. Flensburgas pilsētas skolā Vācijā tika uzsāktas skolas gaitas. Zaudējot vecākus, Ilona nonāca Igates, bet vēlāk Rīgas 1. bērnu namā. Tur viņa sastapa skolotājus, kuri mācīja ne tikai priekšmetus, bet arī izglītoja skolēnus visās dzīves jomās un sagatavoja praktiskai dzīvei. Jau tad Ilona sāka fotografēt. Ar pateicību un bezgalīgu mīlestību viņa piemin skolotājus Annu Balodīti, Aleksandru Leperi, Albertu Silkalnu, Helēnu Lazarēviču, Aleksandru Kārkliņu, Elfrīdu Celmi, bet īpaši Ādolfu Švānbergu (Jura Alunāna mazdēlu).

2015. gadā Jāņa sētā tika atklāta mākslinieces pirmā fotoizstāde „Jūra”. Dažu gadu laikā Ilona Vilka sarīkojusi fotoizstādes Jūrmalas pilsētā muzejā Majoros, starptautiskajās sacensībās “Baltijas aplis 2017 un 2018”, Vācijā, Minhenē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Daugavpilī ROTKO mākslas centrā, MO galerijā Rīgā un patlaban no 20.aprīļa fotoizstāde “Jūra” skatāma Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī.

Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus