Latvijas muzeju katalogs

Ventspils muzejs

Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17, Ventspilī, LV-3601

  • fax #63622031
GADA BALVU ATBALSTA:
Kristīnes Abikas zīmējumi. Agneses Zeltiņas fotogrāfijas

 

17. novembris. 2016 – 19. janvāris. 2017

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī, dienu pirms Valsts svētkiem, 17.novembrī plkst.16.00 tiks atklāta divu mākslinieču Kristīnes Abikas un Agneses Zeltiņas personālizstāde Bleķa ainavas.

Latvijas novembra skārda ainava, kurā krāsas ir minimālista cienīgas un abu mākslinieču impresijas – zīmējumi un fotogrāfijas metālā. Šķiet, ka tieši bezkrāsainā ainavā atklājas tās patiesā vērtība. Latvija, kas nevar lepoties ar sudraba dzīslām vai žilbinošām kalnu galotnēm, vislabāk ieraugāma novembra rēnajās miglās, kur arī skārds iegūst sudraba dziļumu.

Tieši tāpēc Bleķa ainavas tiek eksponētas gada nogalē, starpsniegu brīdī. Notvertas izzūdošās novembra ainavas.

Teātra māksliniece un gleznotāja Kristīne Abika ir absolvējusi LMA Glezniecības un Scenogrāfijas nodaļas un kopš nesenas pagātnes pastāvīgi ar ģimeni dzīvo Sārnatē. Veidojusi scenogrāfiju un tērpus vairāk kā 40 teātra izrādēm, saņēmusi vairākas Spēlmaņu nakts nominācijas, kā arī Čaikas balvu Krievijā. Teātrī īpaša sadarbība izveidojusies ar režisoriem Pēteri Krilovu un Ināru Slucku. Sarīkojusi trīs personālizstādes un piedalījusies vairākās grupu izstādēs.

Iepriekšējā personālizstāde – Dupuža ekspedīcijas galerijā Istaba tika veidota no jūras izskalotiem priekšmetiem kā veltījums piejūras ciematu iedzīvotājiem, kuri pie saviem šķūnīšiem brīvi veido boju, tīklu un citu sev vien zināmu lietu instalācijas. Sena un ilgstoša Kristīnes Abikas aizraušanās, kas jau kļuvusi par dzīvesveidu, ir “neglancētie” priekšmeti. Izskaloti no jūras, atrasti metāllūžņu nodošanas punktos un citās dārgumu krātuvēs, tie veido personisko "kunstkameru", kas kļūst par iedvesmu tālākajiem zīmējumiem, gleznām, scenogrāfijai.

Fotogrāfe Agnese Zeltiņa ieguvusi Mākslas bakalaura grādu Audiviozuālajā jomā Latvijas Kultūras akadēmijā. Radošajā darbībā galvenokārt saistīta ar divām jomām – kino un fotogrāfiju. Strādājusi Rīgas Kinomuzejā  kā projektu kuratore un muzeja vadītāja. Ar Ventspils muzeju Agnese sadarbojusies, vairākus gadus atbalstot Kinonakts norises. Kā fotogrāfe piedalījusies daudzu Latvijas filmu uzņemšanas laukumos.

Pēdējā laikā sadarbojas ar Latvijas Nacionālo Operu, Nacionālo teātri un Ģertrūdes ielas teātri kā izrāžu fotogrāfe. Piedalījusies septiņpadsmit fotoizstādēs, no tām rīkotas divas personālizstādes How to Disappear Completely Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2007) un Sīktēli galerijā Istaba (2011). Fotogrāfijā Agnesi Zeltiņu šobrīd saista eksperimenti ar attēlu – gan tā uzņemšanas brīdī, piemēram, sliktos gaismas apstākļos, gan meklējot neparastus drukas veidus. Piemēram, šajā izstādē fotogrāfijas drukātas uz metāla.

Izstādes Bleķa ainavas atklāšana 17.novembrī plkst.16, izstāde skatāma līdz 2017.gada janvāra vidum.


Ventspils muzejs

 
blog comments powered by Disqus