Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Fotogrāfijas muzejs

Mārstaļu iela 8 (ieeja no Alksnāja ielas), Rīga LV-1050

  •  67222713
GADA BALVU ATBALSTA:
Mēs vienatnē

 

9. augusts – 2. septembris. 2012

No 9. augusta līdz 2. septembrim Latvijas Fotogrāfijas muzeja 3. stāvā skatāma Lauras Stīvensas (Laura Stevens) fotogrāfiju izstāde „Mēs vienatnē” (Us alone). Fotogrāfijas ir kā sava veida pētījums, kura ietvaros Laura Stīvensa atspoguļo spriedzi un cīņu starp vīrieti un sievieti, kas nolēmuši dzīvot kopā.

Šīs fotogrāfijas nelīdzinās tradicionālajam attēlam ar laimīgu, mīlošu pāri, kam smaids sejā. Tā vietā fotogrāfe atklāj tās slēptās attiecību nianses, vienmuļos un melanholiskos brīžus, ko rada pāra līdzāspastāvēšana. Savos darbos Laura vēlas izzināt atšķirības partneru vidū, kuri savās attiecībās cenšas saglabāt personīgo brīvību un identitāti, bet paralēli tam tomēr ir daļa no  pāra kopīgās dzīves, kopīgās realitātes.

Šī darbu sērija sastāv no fotogrāfijām, kurās redzami reāli eksistējoši pāri savās dzīvesvietās. Fotogrāfijas tapušas fotogrāfei sadarbojoties ar šiem pāriem, kas fotosesijas ietvaros mēģina padarīt redzamu viņu divkāršo esamību. Lauras Stīvensas sērija „Mēs vienatnē” atklāj smalku gaismas un krāsu izjūtu, kas fotogrāfijās rada intīmu un mazliet glezniecisku noskaņu.

Laura Stīvensa dzimusi 1977. gadā, Anglijā, taču šobrīd dzīvo un strādā Parīzē, kur tapusi daļa no izstādē redzamās sērijas. Fotogrāfei ir Līdsas Metropolitēna Universitātes grafiskās mākslas un dizaina grāds kā arī Braitonas Universitātes maģistra diploms fotogrāfijas nozarē. Laura Stīvensa 2009. un 2010. gadā piedalījusies fotogrāfu darbnīcās Spānijā, bet 2005. gadā bijusi Vizuālās mākslas rezidencē Indijā. 2010. gada fotogrāfe saņēmusi Džūlijas Margaretas Kameronas balvu, bet 2011. gadā ieguva Kauņas fotofestivāla balvu Photo Star 2011. Fotogrāfe līdz šim piedalījusies grupas izstādēs Lielbritānijā, Francijā un ASV. Šī ir pirmā Lauras Stīvensas personālizstāde.

Izstādes atklāšana paredzēta ceturtdien, 9. augustā plkst. 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8, Vecrīgā.

 Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu. paldies dizaina birojam „pieci ezeri” un mūsu informatīvajiem atbalstīitājiem.

 

www.fotomuzejs.lv

 

 
blog comments powered by Disqus