Latvijas muzeju katalogs

Latvijas Fotogrāfijas muzejs

Mārstaļu iela 8 (ieeja no Alksnāja ielas), Rīga LV-1050

  •  67222713
GADA BALVU ATBALSTA:
Isabelas Taljosas fotogrāfiju izstāde „Low cost”

 

9. augusts – 2. septembris. 2012

No 9. augusta līdz 2. septembrim Latvijas Fotogrāfijas muzeja 2. stāvā skatāma Isabelas Taljosas (Isabel Tallos) fotogrāfiju izstāde „Low cost”. Kā skaidro pati autore, šī sērija ir ceļojums uz 10 dažādām pilsētām, 10 dažādās valstīs.

Izvēle doties tieši uz šīm vietām tika izdarīta balstoties uz pašas autores uzstādītajiem noteikumiem – ceļojuma sākumpunktam vienmēr jābūt Madridei, katrā vietā jāuzturas 3 dienas, neviena valsts projekta laikā nedrīkst atkārtoties, bet par lidojumu jāmaksā ne vairāk kā 30 EUR. Tādējādi ceļojuma plānošana autorei kļuva par sava veida matemātisko algoritmu.

Taču sērija „Low cost” ir kas vairāk kā autores ceļojuma piezīmes fotogrāfijās. Darbus iezīmē spēle starp laiku un telpu, kurā veikli tiek iesaistīts katrs izstādes vērotājs. Isabela savos darbos izmanto ceļojumā apmeklēto vietu arhitektūru un interjerus - viesnīcu numuriņus, muzejus, pilis, baznīcas, pat privātmājas un skolas.

Fotogrāfe pielieto dažādas foto manipulācijas, izmainot telpu dabiskās proporcijas un izaicinot skatītāja uztveri. Paralēli realitātes mijiedarbībai ar fikciju, sērijas „Low cost” fotogrāfijās jaušams tukšums un klusums, kurā vienīgā dzīvā būtne ir pati autore.

Isabela Taljosa dzimusi 1983. gadā Madridē. Fotogrāfei ir Madrides Komplutenses Universitātes bakalaura grāds mākslas zinātnē un Madrides Fotogrāfijas skolas EFTI maģistra grāds mākslas fotogrāfijā. Isabelai Taljosai bijušas personālizstādes Spānijā, Lietuvā un Vācijā kā arī autore piedalījusies vairākās grupas izstādēs Spānijā, Vācijā, Peru, Itālijā un Lietuvā.

No 2006. līdz 2011. gadam fotogrāfe ieguvusi vairākus vietēja un starptautiska mēroga apbalvojumus Spānijā, bet 2008. gadā Isabela Taljosa ieguvusi Roberto Vijagraza stipendiju. 2011. gadā tika publicēta viņas grāmata „Isabel Tallos. Low cost”, kurā redzami ne tikai sērijas „Low cost” darbi, bet arī autores skices un piezīmes sērijas tapšanas laikā.

Izstādes atklāšana paredzēta ceturtdien, 9. septembrī plkst. 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8, Vecrīgā.

 Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu. paldies dizaina birojam „pieci ezeri” un mūsu informatīvajiem atbalstīitājiem.

 

www.fotomuzejs.lv

 
blog comments powered by Disqus