Latvijas muzeju katalogs

Velosipēdu muzejs

Rīgas ielā 44a, Saulkrasti, Rīgas raj. LV-2160

  •   29621580
  •   29276832
GADA BALVU ATBALSTA:
Velosipēdu muzejs

Velosipēdu muzeja pamatā ir  Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija. Tās veidošanās sākusies 1977.gadā, kad Jānis iestājās Latvijas Antīko automobīļu klubā un sāka nopietni interesēties par velosipēdu rūpniecības vēsturi, kā arī riteņbraukšanas pirmssākumiem Latvijā.

Kolekcija komplektēta no tehniski interesantākajiem Latvijā atrastajiem velosipēdu attīstības vēstures paraugiem. Te redzams gan viens no pirmajiem divriteņiem-“augstratiem” Holandē 1886.gadā izgatavotais “Simplex”, Anglijā būvētais velosipēds “Coventry” ar pirmajām pneimatiskajām (piepūšamajām) riepām, kā arī A.Leitnera - pirmajā velosipēdu fabrikā Latvijā, 1888.gadā ražotais “Safety” tipa velosipēds. Unikāls eksemplārs ir 1940.gadā VEF sporta lidmašīnu darbnīcā, vienā eksemplārā izgatavotais koka divritenis, kuru konstruējis tā laika pazīstamākais latviešu aviokonstruktors Kārlis Irbītis, izmantojot lidmašīnu būves materiālus.

Pirmo reizi kolekcija plašākai apskatei bija pieejama 1997. gadā Saulkrastu pilsētas rīkotajos pilsētas svētkos.
Velosipēdu muzejā kolekcijā plaši pārstāvētas arī dažādas lietas, kuras saistās ar velosipēdu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, biedrībām un velosipēdu ražošanu. Ekspozīcijā var aplūkot lielāko austrumeiropas velosipēdu firmas zīmju (emblēmu) kolekciju. Šo emblēmu ir vairāk kā 800 eksemplāru no visas pasaules. Seno velosipēdu kolekcija arvien tiek papildināta ar jauniem atradumiem. Tās īpašnieki būs pateicīgi Jums par ikvienu informāciju sakarā ar seno velosipēdu vai detaļu atrašanās vietu.

Adrese:

Rīgas ielā 44a, Saulkrasti, Rīgas raj. LV-2160

Kontakti:
  •   29621580
  •   29276832
http://www.velomuseum.lv
Muzeja īpašnieki:
Jānis Seregins
 
Guntis Seregini