Latvijas muzeju katalogs

Galerija "Durvis"

Brīvības laukumā 21, Tukums LV 3101

  •  63124312
  •   28391437
GADA BALVU ATBALSTA:
Tukuma mākslinieku grupas izstāde ''Ne zils, ne dzeltens''

 

26. aprīlis – 31. maijs. 2014

No 26. aprīļa mākslas galerijā "Durvis" (Brīvības laukums 21, Tukums) skatāma Tukuma Mākslinieku grupas izstāde"Ne zils, ne dzeltens", kurā piedalās dažādu paaudžu tēlotājas mākslas un dekoratīvi lietišķās mākslas pārstāvji, katrs ar savu rokrakstu un tehniku daudzveidību.

Ne zils, ne dzeltens. Bet kas tad? (Jautājums gluži kā no bērnu dziesmas par Mikausi…) Šogad Tukuma mākslinieku grupas izstādes nosaukums mazliet kā rēbuss. No zilās un dzeltenās krāsas var sajaukt trešo – zaļo. Savukārt zaļā ir pretkrāsa sarkanajai. Izstādes patiesais nosaukums tātad varētu būt sarkanā, jo dzintara krāsa šogad pasludināta par Muzeju nakts krāsu un tradicionāli kāds no mākslinieku grupas biedriem savos darbos arī apspēlē šo krāsu. Tā pirms diviem gadiem tā bija zilā – kā jūra, pagājušajā gadā zaļā kā mežs, šogad sarkanā kā dzintars.

Māksliniekus tik viegli rāmjos neielikt. Tukuma Mākslinieku radošā grupa nav nekāds izņēmums.Darbojoties nu jau trīsdesmit un pirmo gadu grupa gan aktivizējusies gan savrupējusies, bet nevienu brīdi nav pazaudējusi radošo garu un tā izpaudumus. Kā stabila un darbīga dažāda vecuma un dažadu mākslas nozaru pārstāvju grupa TMG sevi no jauna pieteikusi pirms gadiem četriem. 

Tāpēc, meklējiet šajā izstādē dzintara sarkano, bet tāpat kā liedagā – varat atrast, varat neatrast. Meklējiet pretkrāsas, meklējiet pustoņus, līnijas, formas, meklējiet vizualizētu dzeju, mūziku, drāmu utt. utml. Bet drošāk - Meklējiet mākslinieku dvēseles, pretim dodot savējās. Tad noteikti tukšā nepaliksiet! Un mēs nāksim atkal.

Tukuma Mākslinieku grupā apvienojušies Tukumā, novadā un arī citās pilsētās dzīvojošie un strādājošie mākslinieki. Grupas izstāžu koordinatore Maija Matīsa par grupu raksta: „Grupā ir gandrīz 40 biedru, katrs iet savu meklējumu ceļu, un kopīgais ir mīlestība uz mākslu, vienojošais ir arī reģionālais faktors - piesaiste dzimtajai vietai, darbošanās šajā vietā un laikā.”

Maija Matīsa

 
blog comments powered by Disqus