Valkas novadpētniecības muzejs

Rīgas iela 64, Valka, LV - 4701

• phone:   64781199

Agra Dzilnas darbu izstāde “Ikonogrāfijas banalizācija”

20. februāris – 26. marts. 2016

No 20. februāra līdz 26. martam Valkas novadpētniecības muzejā Agra Dzilnas darbu izstāde “Ikonogrāfijas banalizācija”.

Izstādē eksponētas dizainera, grafiķa, pedagoga un ugunsmeistara Agra Dzilnas fotogrāfijas un grafikas.

Agris Dzilna: “Katrs sev ir kā pasaules centrs, un tikai retais spēj no tā atteikties. Katrs tavas dzīves brīdis var būt meditācijas, stāsta un vizualizēšanas vērts. Katrs pats izvēlas principus un veido kanonus to attēlošanai. Tie var būt balstīti kompozīcijā un izteiksmes līdzekļu izvēlē, bet strādājot ar digitālajiem rīkiem, attēlu apstrāde, konsekventi izmantojot vienus un tos pašus, plaši lietotus paņēmienus, arī var darboties kā kanons konkrētas personas un ar to saistītu notikumu attēlošanai. Jebkurš no šiem attēliem var kalpot kā saikne starp tagadni un mūžību.”

A.Dzilnas dzimtā vieta ir Strenči. Viņš piedalījies Valkas rajona mākslas projektos un bija to mākslinieku grupā, kas 1993. gadā ar Cimzes fonda atbalstu kādu laiku strādāja Jūrmalā Latvijas Mākslinieku savienības jaunrades namā Dubultos.

Agris Dzilna ir absolvējis Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu (1982) un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu (1990). Kopš 2014. gada turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā. Viņš ir Latvijas Dizaineru savienības biedrs un valdes loceklis. Izstādēs A.Dzilna piedalās no 1986. gada. Kopš 1994. gada viņš ir radošās grupas “Akciju sabiedrība” biedrs un veido ugunsskulptūras, kā arī piedalās starptautiskos ugunsskulptūru konkursos un dažādos projektos.

Līdztekus radošajai darbībai A.Dzilna darbojas arī kā pedagogs. Šobrīd viņš ir pasniedzējs Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā - agrākajā Rīgas Amatniecības vidusskolā.

Ligita Drubiņa,

Valkas novadpētniecības muzeja

izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja