LU Cilvēka patoloģijas muzejs

Lielvārdes ielā 68, korpuss 4, Biķernieku slimnīcas telpās

LU Cilvēka patoloģijas muzejs

Cilvēka pataloģijas muzejs ir pats jaunākais no LU muzejiem. No jauna tika dibināts 2001. gadā, pēc 47 gadu pārtraukuma, kad Latvijas Universitātē 1998. gadā atsākās Medicīnas fakultātes darbs.

Cilvēka pataloģijas muzejs studentiem palīdz studijās — katras nedēļas jaunā mācību temata ilustrācijai no muzeja krājuma tiek ņemti attiecīgie makropreparāti, mulāžas, mikropreparāti un mācību plakāti, kuros attēlotas iespējamās makro­skopiskās un mikroskopiskās izmaiņas cilvēka organismā.

Katram orgānam šeit veltīti vairāki plaukti, kur orgāni aplūkojami pie visdažādākajām patoloģijām. Daudz plauktus aizņem cilvēka embriju preparāti - dažāda lieluma, vecuma, ar visdažādākajām patoloģijām.

Tepat glabājas arī iespaidīga kolekcija ar dažādas krāsas un dažāda lieluma akmeņiem, kas izņemti no cilvēku žultspūšļiem un urīnpūšļiem.

Muzeja krājumā glabājas arī senu (1897. g.) patologanatomisku mikropreparātu kolekcija. Šie mikropreparāti lieliski saglabājušies, tāpat arī uzraksti krievu un latīņu valodā.

Muzejā aplūkojami arī veco laiku medicīnas žurnāli un grāmatas.

Adrese:

Lielvārdes ielā 68, korpuss 4, Biķernieku slimnīcas telpās

Kontakti:
Muzeja vadītāja
asociētā profesore Valentīna Gordjušina
Tel. 67580569

Apmeklētājiem
Ekskursijām Cilvēka patoloģijas muzejā var pieteikties pa tālruni 67580569, vai 29669458