LU Skaitļošanas tehnikas un informātikas muzejs

"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

LU Skaitļošanas tehnikas un informātikas muzejs

1984. gadā izveidotais muzejs vāc, apkopo un saglabā liecības par Latvijā 1959. gadā uzsākto, nemitīgi augošo datortehnikas un automatizētās skaitļošanas pielietošanu gan zinātniskajā pētniecībā un tautsaimniecībā, gan visdažādākajās tehnikas un sadzīves nozarēs.

Muzejs izvietots vēsturiski nozīmīgā ēkā – kādreizējā Latvijas Valsts universitātes (LVU) Skaitļošanas centrā (SC), kas savā laikā strauji izauga par vienu no kādreizējās Padomju Savienības (PSRS) vadošajām pētniecības iestādēm datorzinātnēs (informātikā) un lietišķajā matemātikā, vēlāk pārtopot par tagadējo Matemātikas un informātikas institūtu (LU MII).
No muzeja fondos uzkrātajiem vairākiem tūkstošiem priekšmetu, fotoattēlu un dokumentu, kas saistīti ar datortehnikas un tās pielietojumu attīstību, kā arī Latvijas zinātnes un tehnikas darbinieku ieguldījumu tajā, muzejā izveidota ekspozīcija:

“Kā un kāpēc dzima un izauga dators ?”
Šajā ekspozīcijā var aplūkot gan agrāko laiku skaitļošanas palīgierīces un pirmo paaudžu datoru iekārtas, uzbūves elementus un ekspluatācijas palīglīdzekļus, gan plašu minidatoru un agrīno personālo datoru kolekciju.
Adrese:

Raiņa bulvārī 29, Rīgā, LV – 1459

Kontakti:
Muzeja vadītājs
Andrejs Skuja e-pasts: asklumuz@latnet.lv
Muzeja apmeklējumi iepriekš saskaņojami pa tālruni 7211023 (darbdienās no pl. 10 līdz 16)