Tukuma pilsētas vēstures muzejs - Pils tornis

"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Tukuma pilsētas vēstures muzejs - Pils tornis

Pilsētas vēstures muzejs "Pils tornis" ir viena no septiņām Tukuma muzeja struktūrvienībām.

Pils tornis ir senākā ēka Tukumā. Tā saglabājusies kā fragments no viduslaiku pils, ko ap 1300. gadu būvējis Livonijas ordenis. Pils vairākas reizes postīta un atjaunota, bet beigusi pastāvēt pēc krievu karaspēka uzbrukuma Ziemeļu kara laikā. Tās akmeņi izmantoti ēku būvniecībai vecpilsētā.

Pils tornis vairāk nekā divarpus gadsimtus kalpojis kā cietums un labības noliktava, bet kopš 1995. gada tajā atrodas Tukuma pilsētas vēstures muzejs. Ekspozīcija torņa 1. stāvā veidota īpaši bērniem. Mazas leļļu ainiņas atspoguļo nozīmīgākos notikumus pilsētas vēsturē laikā no 12. līdz 20. gadsimtam. Pils torņa 2. stāvā apskatāmas tematiskas vēstures izstādes.

Muzejs piedāvā apskatīt izstādes, iegādāties muzeja izdotās grāmatas un piedalīties muzeja programmās “Dzīve Livonijas ordeņa pilī” un “Piecdesmito gadu Tukums”.

Adrese:

Brīvības laukums 19a, Tukums LV-3101