Tautas frontes muzejs, LNVM nodaļa

"ZELTA PUTEKLIS"
ATBALSTA

Tautas frontes muzejs, LNVM nodaļa

Tautas frontes muzejs ir viena no Latvijas jaunāko laiku vēstures liecību krātuvēm, kurā atrodams unikālu priekšmetu un dokumentu kopums, kas vēstī par Latvijas tautas neatkarības centieniem 20. gadsimta nogalē, kas tautas atmiņā iemūžināta kā Latvijas trešā Atmoda – pasaules vēstures kontekstā tiek dēvēta par Dziesmoto revolūciju. Ikviens interesents var iepazīties ar dokumentiem, fotogrāfijām, kinohronikām, kas ataino Atmodas laika vēsturiskos procesus, notikumus un to dalībniekus. Muzejs glabā vēsturiskās liecības par lielāko Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas perioda tautas kustību – Latvijas Tautas fronti.

Atzīmējot Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25. gadadienu tapusi jauna ekspozīcija „Atmoda – LTF – neatkarība”. Jaunā ekspozīcija veltīta vienam no visspilgtākajiem posmiem Latvijas vēsturē - Trešajai atmodai un Latvijas Tautas frontes lomai Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanā. Muzeja telpas iekārtotas 80.-90. gadu stilistikā, atgādinot laikus, kad muzeja ēkā darbojās Tautas fronte. Ekspozīcija izkārtota trijos muzeja stāvos, un to vizuāli savieno ausekļa zīme, kas stilizēti tiek apspēlēta interjerā un atsevišķos dizaina elementos. Ar mūsdienīga dizaina un tehnoloģisku līdzekļu palīdzību apmeklētāji var ne tikai iegūt informāciju, bet arī emocionāli izjust ekspozīcijā atspoguļotos notikumus. Skārienjūtīgajos ekrānos apmeklētāji var iepazīties ar daudziem Tautas Frontes krājuma materiāliem.

1990. gada 18. martā notika Latvijai liktenīgās Latvijas PSR Augstākās Padomes vēlēšanas, kurās uzvarēja Tautas fronte. Šī diena uz visiem laikiem iezīmē „parlamentārās revolūcijas” sākumu PSRS okupētajā Latvijā. Ar 1990. gada 4. maija balsojumu par Latvijas PSR likvidāciju. Ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Ar komunisma un totalitārisma sistēmas demontāžu. Ar vēl joprojām neizvērtētu, iespaidīgu likumdošanas aktivitāti demokrātiskas valsts veidošanā, tirgus ekonomikas ieviešanā. Ar atgriešanos „dzimtajā Eiropā”. Tā norāda bijušais LTF pirmais priekšsēdētājs, pašlaik LNVM pētnieks Dainis Īvāns.

Darba laiks:

Pirmdiena – slēgts