Latvijas muzeju katalogs

Talsu novada muzejs

K.Mīlenbaha, Talsi, LV - 3201

  •  63222770, 29102628
GADA BALVU ATBALSTA:
Dāņu mākslinieka Hansa Jakobsena gleznu izstāde

 

5. jūlijs – 29. jūlijs. 2018

Dziesmu svētku nedēļā diezgan liels skaits  dāņu – tie ir mūsu draugi no Talsu novada sadraudzības pašvaļdības  Lejres komūnas – pošas uz Rīgu, uz Dziesmu un deju svētkiem un arī uz Talsiem. Gleznotājam Hansam P. H. Jakobsensam  Talsu novada muzejā 5. jūlijā plkst. 17:00 atklās gleznu izstādi. Tā būs apskatāma līdz 29. jūlijam.

Hanss Jakobsens Latvijā un arī Talsos nebūs pirmo reizi: viņš ir piedalījies gleznotāju plenēros Kandavā, arī Lejres mākslinieku grupas “ART-group 6” sastāvā izstādē  Talsu tautas namā 2014. gadā. Pirms tam Talsu mākslinieki ir viesojušies pie Lejres kolēģiem Dānijā, piedalījušies interesantā mākslas projektā, apgleznojot kādas fermas vircas bedres mūri dienā, kad pirmo reizi pavasarī ganībās laiž govis āŗā; Dānijā rumulēšanās ir svētku diena un iemesls lielam šovam. Esam viesojušies Hansa ģimenes mājā un darbnīcā Lejres laukos, redzējuši, kā dzīvo dāņu mākslinieki un kā viņi daudzu gadu mierīgas un pārtikušas dzīves laikā  iekļāvušies lauku vidē un kļuvuši par aktīviem sabiedrības locekļiem un savas kultūrvides veidotājiem.

Hanss Jakobsens ir amatiermākslinieks, bijušais jūrnieks, viņam nav mākslas izglītības, bet pēdējo 20 gadu laikā viņš ir izkopis savu glezniecību,  pamācījies dažādos kursos un plenēros, un šis hobijs viņam sagādā lielu prieku. Izstādes Dānijā tiek rīkotas tikpat bieži kā Latvijā – Hansa jaunākās gleznas katru gadu tiek gaidītas Bornholmas salā un citos novados. Arī viņam ļoti svarīga ir savu domu biedru-mākslinieku kompānija un satikšanās prieks, kopīga piedalīšanās izstādēs un projektos, arī draudzība ar Talsiem un Ģibuļu pagastu Latvijā.

Hansa Jakobsena glezniecības iedvesmotāja ir Dānijas ainava, it kā pavisam ne krāšņa un eksotiska, taču tik līdzīga Latvijai. Hanss glezno to ar lielu sirsnību un pietāti – dažreiz panaivi, bet dažreiz pavisam ekspresīvi un emocionāli. Bornholmas sala, piekrastes fjordi, klintis un lauku dzīve līdz pašam horizontam -  “Pastaiga Annas ābeļdārzā”, “Lielā ābele Annas dārzā”, “Vecais mežs”, -

tas var uzrunāt jebkuru skatītāju, jo gleznas tapušas ar lielu mīlestību pret savu zemi.

 

Guna Millersone,

izstādes iekārtotāja.     

 
blog comments powered by Disqus